Potwierdzone: Urządzenia z serii N pozbawione TrackPada

Avatar
Piotr Barycki
26.06.2012

Im bliżej premiery BlackBerry 10, tym robi się naprawdę ciekawiej. Tym razem do sieci dostało się potwierdzenie wcześniejszych domysłów, zgodnie z którymi urządzenia z serii „N” (z klawiaturą QWERTY) będą całkowicie pozbawione klawiszy funkcyjnych umieszczanych pod ekranem oraz jednego z najbardziej rozpoznawalnych elementów terminali BlackBerry – TrackPada.

Według powyższego, udostępnionego nieoficjalnie slajdu, Research In Motion odnalazł sposób na „idealne połączenie dotykowego ekranu i klawiatury QWERTY”, bez udziału dodatkowych elementów (takich jak właśnie TrackPad), często bardziej przeszkadzających niż pomocnych i powodujących konieczność decydowania się na kompromisy – mniejszy ekran lub większe urządzenie. W przypadku BlackBerry 10 i serii N, ekran dotykowy ma stanowić w odpowiednich przypadkach „naturalne rozszerzenie klawiatury fizycznej”, wyświetlając, w zależności od sytuacji, w swojej dolnej części np. podpowiedzi do słów, które chcemy właśnie wprowadzić.

Wbrew wcześniejszym obawom, w serii N zachowane mają zostać natomiast gesty z BlackBerry 10 i PlayBook OS, dzięki czemu RIM nie będzie musiał poświęcać możliwości i funkcji swojego nowego systemu na rzecz dopasowania go do innej formy urządzenia.

Co ciekawe, według kolejnych informacji, pierwszy terminal z serii N ma być zbliżony wymiarami do BlackBerry 9790, co przy ekranie o przekątnej 3,1″ może być jednak trudnym do zrealizowania zadaniem.

via: n4bb