Przejęcie Scalado przez Nokię nie ma wpływu na współpracę z RIM

Avatar
Piotr Barycki
15.06.2012

Wczorajszy komunikat o przejęciu firmy Scalado, stojącej za szeregiem innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie fotografii we współczesnych smartfonach, była dla rynku nie tylko sporą niespodzianką, ale również zagadką, jeśli chodzi o dalszą współpracę z dotychczasowymi partnerami, wśród których znajduje się m.in. Research In Motion. Na szczęście, na chwilę obecną nie musimy obawiać się o to, że którekolwiek z zademonstrowanych podczas BlackBerry World 2012 rozwiązań będzie musiało zniknąć z BlackBerry 10.


Zgodnie ze zaktualizowanym komunikatem prasowym, wszelkie dotychczasowe umowy i partnerstwa pozostają w mocy i opracowywane obecnie projekty będą w dalszym ciągu rozwijane oraz wspierane przez Scalado, które choć w większości należy teraz do Nokii, nie zostało całkowicie przejęte i zamierza wywiązać się ze wszystkich zobowiązań. W późniejszym czasie jednak powinniśmy raczej spodziewać się całkowitego wchłonięcia Scalado przez fińskiego producenta smartfonów, co będzie oznaczało pozostawienie m.in. RIM i HTC w kwestii mobilnej fotografii samym sobie.

Nie wiadomo niestety jak wiele rozwiązań obejmuje porozumienie Scalado i Research In Motion. Podczas konferencji BlackBerry World 2012 RIM pokazał chociażby niezwykle efektowny mechanizm Time Wrap/Time Machine, ale trudno jest spodziewać się, że będzie to jedyne usprawnienie aplikacji aparatu fotograficznego, tym bardziej, jeśli zajrzymy do portfolio przejmowanej właśnie przez Nokię firmy.