Radiant Defense – udana gra tower defense dla tabletu BlackBerry PlayBook

Avatar
Jakub Hajost
14.06.2012

Posiadacze tabletu BlackBerry PlayBook mogą się cieszyć coraz większą liczbą aplikacji, wśród których rośnie liczba ciekawych gier. Jedną z nich jest całkowicie darmowa i niesamowicie wciągająca Radiant Defense.

Jak w każdej grze typu tower defense, naszym zadaniem jest powstrzymanie wroga przed dotarciem do konkretnego miejsca, poprzez stawianie i ulepszanie coraz większej ilości wieżyczek obronnych. W Radiant Defense wrogiem są obcy wyłaniający się z kosmicznego wiru…

Zaczyna się oczywiście od niewielkich grup kosmitów i prostych wieżyczek, ale po jakimś czasie rozgrywki stają się coraz bardziej wymagające, a przez to i bardziej wciągające. Uroku grze dodają dialogi pomiędzy wojskowym dowódcą Ziemian, głównym naukowcem doradzającym metody obrony, oraz szalonym i nieco samobójczym przywódcą kosmicznych najeźdźców.

Gra jest bezpłatna, ale można z jej poziomu kupić (za prawdziwe pieniądze) wzmocnienia inaczej w grze niedostępne. Oczywiście przejście gry bez dodatkowych i płatnych wspomagaczy jest możliwe, choć może być trochę trudniejsze.

W Radiant Defense możemy układać moduły zmieniające trasę kolejnych fal atakujących nas obcych. Głównym i właściwie jedynym celem jest eliminacja wszystkich najeźdźców, zanim uda się im dotrzeć do spirali. Mamy do tego masę pomysłowych narzędzi w postaci różnego rodzaju wieżyczek obronnych. Sami obcy również zostali stworzeni całkiem pomysłowo. Masa zabawy! Ponadto za każde zdobyte w grze 100 000 punktów na ekranie powitalnym pojawi się nowy „tańczący obcy”.

Radiant Defense możecie pobrać na swoje tablety BlackBerry PlayBook zupełnie za darmo z BlackBerry AppWorld. Polecamy! Millions of aliens will die 🙂