Read It Offline – czytnik RSS i klient Readability w jednym

Avatar
Piotr Barycki
12.06.2012

Smartfony czy tablety są wprawdzie doskonałym narzędziem do tzw. konsumpcji wiadomości, jednak większość serwisów informacyjnych na małych ekranach potrafi wyglądać co najmniej niezbyt czytelnie lub wręcz – dzięki licznym „dodatkom” – skutecznie utrudnia skupienie się na głównych treściach. W odpowiedzi na to powstały liczne serwisy, których zadaniem jest wyłuskanie jedynie samego artykułu w formie tekstowej (przy zachowaniu wybranych, podstawowych formatowań) i dostarczenie ich w takiej formie na nasz komputer, smartfon czy od dziś, również tablet BlackBerry PlayBook.

Read It Offline oferuje nam dwie podstawowe funkcje – jest w stanie pełnić rolę klasycznego czytnika RSS lub też klienta jednego ze wspomnianych wcześniej serwisów do „oczyszczania” treści – Readability. Na nasz tablet pobrane zostaną wszystkie artykuły, które odpowiednio oznaczymy np. w przeglądarce komputera. Po ich jednorazowym pobraniu dostęp do nich uzyskamy nawet po odłączeniu od sieci. Oprócz tego z pewnością powinien trafić w gusta tych, którzy cenią sobie w aplikacjach prostotę oraz eleganckie UI.

Wśród najważniejszych funkcji Read It Offline znajdują się m.in.:

  • Możliwość pobierania artykułów wraz ze zdjęciami
  • Pobieranie całych artykułów, nawet jeśli zajmują kilka (wirtualnych) stron
  • Tryb wyświetlania artykułów na pełnym ekranie
  • Zarządzanie (dodawanie/usuwanie) listą ulubionych artykułów

Cena aplikacji została ustalona na niezbyt wygórowanym poziomie 1,99$. Korzystanie z serwisu Readability jest bezpłatne.