RIM rozpoczyna sprzedaż BlackBerry Music Gateway

Avatar
Piotr Barycki
01.06.2012

Research In Motion oficjalnie rozpoczął dziś przyjmowanie zamówień na najnowszą, drugą edycję BlackBerry Music Gateway. Produkt ten ma być wysłany do pierwszych klientów w ciągu 7-14 dni roboczych, a jego cena wynosi 49$.

Tegoroczna odsłona BlackBerry Music Gateway jest bezpośrednim następcą zaprezentowanego już kilka lat temu dodatku multimedialnego o tej samej nazwie, umożliwiającego bezprzewodowe przesyłanie muzyki ze smartfona BlackBerry do praktycznie dowolnego sprzętu muzycznego. O ile w przypadku wydania z 2012 transmisja w dalszym ciągu obydwa się za pomocą technologii Bluetooth, o tyle łączenie telefonu jest o wiele łatwiejsze, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii NFC.

Główne cechy:

  • Połączenie staje się niezwykle proste – dzięki technologii NFC wystarczy puknąć wyposażonym w nią smartfonem BlackBerry, by połączyć się z BlackBerry Music Gateway. Oczywiście zachowano możliwość standardowego parowania Bluetooth, przez co można się połączyć jakimkolwiek smartfonem, tabletem, czy komputerem.
  • Ciesz się bezprzewodową wolnością – przesyłaj muzykę bezprzewodowo ze smartfonu BlackBerry, PlayBooka lub jakiegokolwiek wyposażonego w Bluetooth urządzenia. BlackBerry Music Gateway podłączysz do każdego istniejącego zestawu audio dzięki kablowi RCA lub 3,5mm zawartym w pudełku.
  • Pilot bezprzewodowy – urządzenie, z którego odtwarzasz muzykę (np. smartfon BlackBerry) staje się pilotem, którym zmienisz utwór czy poprawisz głośność
  • Wielozadaniowość – odtwarzając muzykę ze swojego BlackBerry nadal możesz przeglądać internet i używać innych aplikacji. Odtwarzanie zostanie wstrzymane na czas rozmowy telefonicznej, a po niej zostanie wznowione dokładnie z tego samego miejsca.

Recenzję pierwszego wydania BlackBerry Music Gateway można przeczytać w tym miejscu.

via: blackberryempire