RIM zapowiada serię nowych gier dla tabletu BlackBerry PlayBook

Avatar
Piotr Barycki
01.06.2012

O produktach z logo BlackBerry zwykło się mówić, że – przede wszystkim przez brak odpowiednich aplikacji – są po prostu nudne i nie nadają się do niczego więcej, niż tylko odczytywania wiadomości email czy korzystania z komunikatorów. Sytuację tę, jeszcze przed premierą BlackBerry 10 stara się jak najszybciej zmienić tablet BlackBerry PlayBook, który dzięki staraniom RIM i partnerów, z dnia na dzień staje się coraz lepszą… konsolą do gier. Okazuje się, że ten trend ma zostać podtrzymany jeszcze przez długie miesiące, co oficjalnie potwierdził za pośrednictwem swojego kanału w serwisie Twitter Anders Jeppsson z Research In Motion.

Według jego wypowiedzi, w ciągu następnych kilku tygodni na tablet BlackBerry PlayBook w ciągu najbliższych tygodni trafić ma „cała masa” imponujących gier. Niestety, jak zwykle w takich przypadkach, aby podsycić napięcie, Jeppsson nie zdradza absolutnie żadnych dodatkowych szczegółów.

Zgadywanie jest w tym przypadku o tyle trudniejsze, że do tej pory poważnych partnerów RIM w kwestii gier można było policzyć na palcach jednej ręki, podobnie jak i mniejszych producentów, którzy chcieliby tworzyć naprawdę wymagające tytuły na dotychczasową wersję BlackBerry OS. Od momentu premiery BlackBerry PlayBook OS i publikacji informacji oraz odpowiednich narzędzi związanych z BlackBerry 10 sytuacja ta jednak uległa gwałtownej zmianie. Po stronie RIM opowiedzieli się tacy giganci jak EA, Rovio czy Gameloft, którzy aktywnie uczestniczą w rozwoju ekosystemu BB10.

Czego więc możemy się spodziewać? Nie wiadomo. Z całą pewnością jednak w ciągu ostatnich kilku tygodni na rynek trafiły tytuły, które mają nawet nie tyle szansę, co gwarancję sukcesu w każdym sklepie z aplikacjami, w jakim tylko zostaną udostępnione. Który z nich chcielibyście zobaczyć na Waszym tablecie BlackBerry?