RIM zaprezentuje dziś wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2013

Avatar
Piotr Barycki
28.06.2012

[zdjęcie: theinquirer]

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Research In Motion zaprezentuje dziś wieczorem wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2013, który zakończył się drugiego czerwca tego roku.

Podczas ostatniej konferencji CEO RIM, Thorsten Heins, oznajmił, że ze względu na obecną sytuację firmy i trwającą transformację, przez najbliższy czas (uwzględniając w to m.in. i ten kwartał) nie będą podawane publicznie prognozy ani oczekiwania względem kolejnych kwartałów. W późniejszych komunikatach uprzedzono również udziałowców, że po raz pierwszy w historii, kanadyjski producent BlackBerry może przynieść straty.

Wartość jednej akcji Research In Motion wynosi obecnie 9,18$, będąc tym samym niższa, niż w 2004 roku. Powoduje to oczywiście powstawanie każdego tygodnia plotek o możliwym podziale firmy lub jej przejęciu w całości, jednak do tej pory stanowisko RIM było dość jasne – za wszelką cenę należy wprowadzić na rynek system i urządzenia z BlackBerry 10. CEO firmy nie wyklucza przy tym możliwości licencjonowania swojego systemu lub innego rodzaju umów partnerskich z innymi producentami.

Transmisja rozpocznie się o godzinie 5:00 PM ET (23:00 naszego czasu) i będzie dostępna pod tym adresem. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.