Rozpoczyna się kolejna fala zwolnień w Research In Motion

Avatar
Piotr Barycki
20.06.2012

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Research In Motion rozpoczął kolejny etap procesu mającego doprowadzić ostatecznie do redukcji kosztów utrzymania o blisko miliard dolarów rocznie. Niestety dla wielu pracowników firmy oznacza to utratę pracy.

Informacja o rozpoczęciu przyznawania wypowiedzeń została potwierdzona dziś przez rzecznika Research In Motion i choć nie została podana dokładna ilość opuszczonych stanowisk, spekuluje się, że w pierwszym dniu można mówić o „setkach”, natomiast ostatecznie może to być od około 2000 do nawet ponad 6000.

Podobne zwolnienia miały już miejsce prawie dokładnie rok temu, kiedy Research In Motion musiał poradzić sobie z nadmiarem kadr, wynikającym z licznych przejęć na przestrzeni poprzednich miesięcy. Od tego czasu stopniowo wdrażany jest program mający na celu usunięcie zbędnych lub dublujących się stanowisk, pozwalając tym samym nie tylko na wyraźnie oszczędności, ale również optymalizację procesu decyzyjnego.

Kolejne informacje na temat obecnej strategii i planów dotyczących przyszłości Research In Motion zostaną najprawdopodobniej ujawnione podczas mającego miesjce 10 lipca dorocznego zebrania akcjonariuszy.

Cena pojedynczej akcji Research In Motion wynosiła wczoraj 10,75$.

 

via: mobilesyrup