Ruszyła produkcja pierwszego terminala z BlackBerry 10, możliwa wcześniejsza premiera?

Avatar
Piotr Barycki
21.06.2012

Nie październik, ani listopad a późny wrzesień i nie 3G+ a LTE – tak datę premiery pierwszego urządzenia z BlackBerry 10 i sposób łączności z siecią określają informatorzy, którzy podzielili się  swoją wiedzą z redakcją jednego z internetowych portali. Według nich Research In Motion ukończył już prace nad wyglądem finalnej wersji swojego nowego urządzenia przed czasem, w związku z czym możliwe było już rozpoczęcie jego produkcji.

Smartfon RIM z BlackBerry 10 ma także otrzymać nowy chip LTE, o problemach z którymi wspominał już kilka miesięcy temu były CEO, Mike Lazaridis. Nie wiadomo niestety, czy wersja obsługująca ten rodzaj komunikacji z siecią operatora i internetem będzie dostępna na całym świecie, czy jej dystrybucja zostanie ograniczona jedynie do terenu Stanów Zjednoczonych.

Niespodzianką ma być natomiast… wersja kolorystyczna urządzenia, które oprócz standardowej, czarnej, ma posiadać odmianę o barwie, której „jeszcze nigdy nie widzieliśmy w przypadku BlackBerry”. Biorąc pod uwagę bogatą ofertę kolorystyczną, którą do tej pory oferował na RIM, przyznajemy, że sami nie mamy pomysłu, jaki dokładnie może to być kolor. Możliwe również, ze jako mężczyźni, będziemy mieli poważne problemy z odróżnieniem go od innych, o wiele bardziej podstawowych i pospolitych kolorów.

Najciekawszą informacją może być jednak ta, według której ukończone zostały również prace projektowe związane z pierwszym terminalem z BlackBerry 10 i fizyczną klawiaturą QWERTY. W tym przypadku zagadką pozostaje jednak nadal forma telefonu – pierwotnie zakładało się, że będzie to model wyposażony w duży ekran dotykowy i wysuwaną z krótszego boku klawiaturę, a jego data premiery przypadnie na początek 2013 roku.

via: mobilesyrup/źródło: N4BB