Secret Box – jeszcze bardziej prywatna skrzynka odbiorcza SMS

Avatar
Piotr Barycki
13.06.2012

  

Urządzenia BlackBerry, nawet bez dodatkowych aplikacji, i tak oferują nam jeden z najwyższych standardów bezpieczeństwa, zaczynając od możliwości założenia hasła na całe urządzenie, przez kompletne szyfrowanie jego zawartości, aż po zaawansowane uprawnienia do oprogramowania firm trzecich. Czasem jednak systemowe opcje nie wystarczają i trzeba sięgnąć po coś więcej, np. w przypadku, kiedy część naszej korespondencji SMS’owej za nic nie powinna zostać odczytana przez osoby postronne.

Secret Box oferuje nam możliwość stworzenia osobnej, chronionej hasłem skrzynki odbiorczej dla wiadomości SMS od określonych przez nas odbiorców. Wiadomości, które do niej trafią, nie są w żaden sposób widoczne w głównej skrzynce systemowej, ani też nie podlegają standardowym mechanizmom powiadomień – w przypadku SB możemy zdefiniować je sami lub też całkowicie je wyłączyć.

Autorzy Secret Box zapewniają, że rozwiązanie to jest bezpieczne, wygodne w użytkowaniu, a przy okazji można je w prosty sposób aktywować/dezaktywować w każdej chwili, pozwalając tym samym na lepsze zarządzanie przychodzącymi na nasze urządzenie wiadomościami.

Program kosztuje niecałe 3$.

Pobierz