Seidio jednak wyprodukuje powiększone baterie dla BlackBerry 9900 Bold

Avatar
Piotr Barycki
08.06.2012

Od samej premiery modelu 9900 Bold, z jego baterią były dwa problemy. Po pierwsze była na tyle mała, że niektórym użytkownikom nie wystarczała na więcej niż kilkanaście godzin intensywnej pracy, a po drugie, ze względu na specjalne cyfrowe oznaczenie baterii, nie było łatwego sposoby na produkcję większych zamienników. Skutkowało to tym, że na rynku pojawiały się wprawdzie nieoryginalne akumulatory zastępcze, z bardzo często pomysłowymi rozwiązaniami drugiego z tych problemów, jednak ich pochodzenie było co najmniej… podejrzane. Dziś jednak okazuje się, że wbrew wcześniejszym deklaracjom, za produkcję tego typu dodatków zabierze się Seidio, jeden z najbardziej uznanych producentów.

Akumulator produkowany przez Seidio ma kosztować niecałe 70$ (ponad 240zł) i zaoferuje nam pojemność równą 3000mAh (oryginalna: 1230mAh). W zestawie, w związku z gigantyczną różnicą w fizycznych wymiarach baterii, znajdziemy także zastępczą klapkę, wykonaną z wytrzymałego, matowego plastiku. Według informacji producenta, klapka ta nie będzie niestety (przynajmniej w pierwszej edycji) wspierać technologii NFC, więc będziemy musieli wybierać pomiędzy wyraźnie dłuższym czasem pracy na baterii a rozwiązaniem, które do tej pory było jedną z największych zalet tego modelu.

Produkt będzie oczywiście zgodny zarówno z 9900, jak i 9930. Dokładna data premiery nie została podana do publicznej wiadomości.

via: nerdberry