Tajemniczy budynek Research In Motion. Nowa siedziba?

Avatar
Jakub Hajost
02.06.2012

Budynek z powyższego zdjęcia jest zlokalizowany z dala od kampusu Research In Motion, pozbawiony jakiegokolwiek oznakowania, a jednak należy do producenta BlackBerry i parkuje przed nim codziennie około trzydziestu samochodów. Jakie jest jego przeznaczenie? Tego RIM nie zdradza.

Milczenie przedstawicieli kanadyjskiej korporacji skłoniło dziennikarzy do przeprowadzenia śledztwa. Udało się dotrzeć do dokumentów, z których wynika, że RIM kupił działkę już w 2006 roku za 1,5 miliona dolarów. Dopiero jednak w 2010 roku zatrudniono firmę Ball Construction do wzniesienia trzykondygnacyjnego budynku biurowego za niecałe 34 miliony dolarów. Dowiadujemy się również, że w trakcie budowy RIM zlecił kilka dodatkowych robót, co poniosło cenę budynku do 38,5 miliona dolarów.

Nowy biurowiec producenta BlackBerry w Waterloo został ukończony na początku 2012 roku. Ball Construction twierdzi, że Research In Motion zalega z zapłatą 1,7 miliona dolarów, zaś RIM stoi na stanowisku, że Ball nie ukończył wszystkich elementów i rachunek nie zostanie uregulowany dopóki zlecenie nie będzie zrealizowane w całości.

Nadal jednak nie wiadomo, po co RIM potrzebuje budynku aż tak oddalonego od reszty kampusu.  Rebecca Freiburger, szefowa komunikacji korporacyjnej w Research In Motion, napisała w e-mailu tylko tyle, że „pewna liczba pracowników z różnych jednostek została tam umieszczona”.

Plotki i domysły mówią o think-tanku, który ma pracować nad poprawieniem sytuacji RIM, ale wspomina się także o nowej siedzibie producenta BlackBerry, takim globalnym centrum dowodzenia. A Wy jak myślicie?

via therecord