Tak mógłby wyglądać pierwszy terminal z BlackBerry 10

Avatar
Piotr Barycki
15.06.2012

Prototypowy model pierwszego telefonu z BlackBerry 10 trafił już wprawdzie kilka miesięcy temu w ręce programistów, jednak Research In Motion zastrzegł przy tym jedno – jeśli chodzi o wygląd, praktycznie wszystko może ulec zmianie. Zmiany ominą jednak na pewno formę (w pełni dotykowy) oraz podstawowe elementy zewnętrzne, takie jak złącza, przyciski funkcyjne czy pokaźny ekran, o obecnie najwyższej na rynku rozdzielczości. Informacje te wystarczyły niezależnym projektantom w przygotowaniu artystycznej wizji produktu końcowego i o ile kochamy smartfony z klawiaturą, projekt ten robi doskonałe wrażenie.

Autorem powyższej pracy jest John Anastasiadis, znany z wcześniejszych grafik związanych z BlackBerry 10, kiedy jeszcze niewiele na temat tych urządzeń było wiadomo. Tym razem Anastasiadis postanowił połączyć obecny wygląd BlackBerry 10 Dev Alpha z modelem Bold 9900, dodając przy tym nieco autorskich „smaczków”. W rezultacie nowy BlackBerry wygląda nowocześnie, efektownie, a można by nawet zaryzykować stwierdzenie, że nieco.. agresywnie. Cóż, w końcu BlackBerry jest dla tych, którzy chcą zrobić to, co mają w planach i nic nie może ich przed tym powstrzymać, więc może taka stylistyka byłaby w tym przypadku odpowiednia?

Tak czy inaczej, do premiery BlackBerry 10 pozostały co najmniej dwa lub trzy miesiące i jeszcze sporo podobnych renderów może pojawić się w sieci. Może ktoś z naszych czytelników ma jeszcze lepszy pomysł na zagospodarowanie przestrzeni wokół ponad 4-calowego ekranu?

via: crackberry