Transformacji ciąg dalszy, Celestica kończy współpracę z RIM

Avatar
Piotr Barycki
19.06.2012

Celestica, jeden z do tej pory największych dostawców podzespołów dla Research In Motion, ogłosił wczoraj zakończenie w ciągu najbliższych 3-6 miesięcy współpracy z producentem smartfonów BlackBerry.

Przedstawiciele firmy argumentują swoją decyzję o wiele słabszymi niż dotychczas wynikami Research In Motion i spadającą sprzedażą produktow z logo BlackBerry. Pomimo tego, RIM w dalszym ciągu jest największym klientem Celestici, stanowiąc prawie 20% wszystkich zamówień.

Research In Motion podczas wcześniejszych konferencji prasowych i ogłoszenia wyników za ostatni kwartał zapowiedział ograniczenie produkcji na najbliższe miesiące. Wznowienia intensywnej produkcji możemy spodziewać się dopiero z momentem wprowadzenia na rynek BlackBerry 10. W dalszym ciągu partnerami produkcyjnymi RIM pozostają Flextronics International Ltd, Jabil Circuit Inc oraz Quanta Computer Inc.

Powyższa informacja, choć teoretycznie niepodważalnie negatywna, może oznaczać dla RIM ujednolicenie swojej linii produkcji, zmniejszenie ilości urządzeń będących niezbyt różniącymi się od siebie kopiami (patrz: 9220 i 9320) i skupienie się na tworzeniu dwóch-trzech dopracowanych terminali, różniących się od siebie głównie formą, w jakiej zostanie zamknięty potencjał BlackBerry 10. Obecne nadwyżki magazynowe wskazują raczej na to, że plan produkowania niemal dosłownie dziesiątek podobnych telefonów nie przynosi zbyt wielu korzyści.

via: reuters