Twimbow zapowiada wsparcie dla BlackBerry 10

Avatar
Piotr Barycki
06.06.2012

Twimbow, twórcy jednej z ciekawszych webowych aplikacji (dostępnej również na w postaci rozszerzenia dla przeglądarki Chrome) do obsługi serwisu społecznościowego Twitter, zadeklarowali we wtorek chęć rozszerzenia swojej oferty o aplikacje mobilne, wyróżniając przy tym BlackBerry 10, który stanie się pierwszą obsługiwaną platformą.


Decyzja autorów Timbow może wydać się niektórym dość dziwna – w końcu bez dwóch zdań dominującymi graczami na rynku są obecnie systemy operacyjne przygotowane przez Apple i Google, w związku z czym nie omieszkali oni uzasadnić swojej decyzji w następujący sposób:

  • BlackBerry 10 jest obecnie najbardziej otwartą platformą mobilną, wielokrotnie pod tym względem przewyższającą Androida a przy okazji będącą w stanie uruchomić również aplikacje z tego systemu.
  • Wyróżniająca obsługa technologii HTML5. Biorąc pod uwagę fakt, że Twimbow będzie rozbudowaną aplikacją opartą właśnie na HTML5 i to, że pozostałe platformy radzą sobie z nim w porównaniu do BlackBerry 10 raczej średnio, wybór był prosty.
  • BlackBerry 10 jest w stanie uruchamiać aplikacje HTML5 jako aplikacje natywne, z czego wynika m.in. głęboka integracja z systemem. Dzięki temu tego typu program jest w stanie korzystać m.in. z systemowych powiadomień, UI czy integrować się z BBM oraz korzystać z natywnej wielozadaniowości.
  • Okazja na debiut wraz z nowym systemem i nowymi urządzeniami jest nie do przecenienia

Autorzy swoje deklaracje poparli prezentacją pierwszej wersji testowej swojego programu, działającej już na prototypowym modelu BlackBerry 10 Dev Alpha. Oczywiście jest to jedynie pierwsze podejście do tematu, w związku z czym, według zapowiedzi, ostateczne wydanie będzie prawdopodobnie wyraźnie różnić się od pokazanego na powyższym nagraniu.

Wszystkim zainteresowanym serdecznie polecamy przetestowanie wersji dostępnych do tej pory dla komputerów – bardziej wymagającym użytkownikom Twittera mogą one naprawdę przypaść do gustu.