Amazing Alex wkrótce także dla BlackBerry

Avatar
Piotr Barycki
12.07.2012

Pomimo tego, że podczas dzisiejszej premiery najnowszej produkcji twórców legendarnych już Angry Birds, firmy Rovio – Amazing Alex, nie zobaczyliśmy wydania dedykowanego urządzeniom BlackBerry, nie powinniśmy czuć się tak naprawdę pominięci. W odpowiedzi na nasze pytanie autorzy zapewnili nas, że wersja ta powinna trafić do dystrybucji już bardzo niedługo.

Nie wiadomo niestety jak długo może potrwać nasze oczekiwanie, ale biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia z Rovio i jego najnowszymi produkcjami (jak chociażby Angry Birds Space), nie powinno zająć to zbyt dużo czasu. Tym bardziej, że firma ta w ostatnim czasie kilkukrotnie podkreślała, że BlackBerry PlayBook OS i nadchodzące BlackBerry 10 są dla niej istotnymi platformami i nie zamierza ich zaniedbywać. Oczywiście nie powinniśmy się spodziewać, że gra trafi na urządzenia z obecnymi wydaniami BlackBerry OS – wspierane będą tylko systemy PlayBook OS i nowsze.

Dla tych, którzy nie śledzili ostatnich doniesień związanych z Amazing Alex: najnowsza produkcja Rovio jest grą logiczną, nawiązującą zasadami do klasycznego Incredible Machine, gdzie naszym zadaniem jest ustawienie dostępnych przedmiotów w takiej konfiguracji, aby obiekt główny mógł przebyć całą planszę lub jej wyznaczony fragment. I choć pomysł nie jest nowy – zapowiada się zdecydowanie doskonała zabawa.

W przypadku tabletu BlackBerry PlayBook możemy spodziewać się ceny gry w wysokości około 3$ (podobnie do wersji dla tabletu Apple iPad).

Wideo z prezentacją gry Amazing Alex można odnaleźć pod tym adresem.