BlackBerry 10 z zaawansowaną obsługą komend głosowych?

Avatar
Piotr Barycki
20.07.2012

Wczorajsza aktualizacja oprogramowania dla BlackBerry 10 Dev Alpha przyniosła najwyraźniej więcej, niż chciał pokazać programistom Research In Motion. Wśród niezapowiedzianych możliwości znalazły się chociażby elementy systemu, które w przyszłości mają odpowiadać za zaawansowaną obsługę telefonu z pomocą komend głosowych. 

Na chwilę obecną rozwiązanie to wprawdzie nie wygląda na razie zbyt imponująco i może raczej konkurować nie z Siri czy innymi produktami konkurencji, a wybieraniem głosowym w BlackBerry 7 i 7.1 (niedostępne w języku polskim), ale bez wątpienia jest to jeden z fragmentów systemu, który (chociażby ze względów marketingowych) powinien znaleźć się w finalnej wersji OS i być dopracowany w jak największym stopniu. Póki co, jest raczej „alpha”, tak samo jak zresztą Alpha Device, na którym został uchwycony.

Zastanawiamy się tylko, czy RIM zdecyduje się na połączenie obsługi za pomocą komend głosowych z ujawnionym niedawno patentem umożliwiającym wykrywanie naszych emocji i stworzy prawdziwego asystenta 😉

via: n4bb