BlackBerry Messenger w BlackBerry 10 – znamy więcej szczegółów

Avatar
Jakub Hajost
25.07.2012

W miarę upływu czasu i zbliżania się (powolnego niestety) premiery systemu BlackBerry 10, poznajemy coraz więcej szczegółów dotyczących samego systemu oraz jego poszczególnych elementów. Tym razem do sieci przedostały się zdjęcia zdradzające nieco więcej informacji na temat wyglądu i funkcjonowania komunikatora BlackBerry Messenger w nowej platformie Research In Motion.

Nowe dane poszerzają to, o czym pisaliśmy wcześniej, gdy wyciekły pierwsze informacje o BBM na BlackBerry 10. Wiemy już, że nad interfejsem użytkownika i tak zwanym user experience pracuje ekipa z The Astonishing Tribe, bo bez wątpienia zapewni niezapomniane wrażenia z użytkowania komunikatora.

Najnowszy wyciek zdradza, że w urządzeniach z mniejszym ekranem, jak to z serii N, pewne elementy będą ukrywane, albo zmienią wygląd na bardziej kompaktowy, a ich wywołanie będzie możliwe dzięki specjalnym gestom. Ekipie z N4BB udało się również dowiedzieć, że wyposażone w klawiaturę smartfony z BlackBerry 10 będą umożliwiały korzystanie w BBM ze skrótów klawiaturowych. Wszystkie te nowości można było oczywiście przewidzieć, ponieważ wynikają z czystko logicznych przesłanek. Nie zmienia to faktu, że z ciekawością przyglądamy się nowym zdjęciom, oceniamy kolory, układ i ogólny design BlackBerry Messengera. I coraz bardziej nie możemy się doczekać BlackBerry 10!

via n4bb