BlackBerry PlayBook 10" uchwycony na pierwszych zdjęciach

Avatar
Piotr Barycki
30.07.2012

Pomimo tego, że jako datę premiery tabletu BlackBerry PlayBook w wersji 10″ podawało się do tej pory trzeci kwartał przyszłego roku, w posiadanie jednego z prototypów tego urządzenia wszedł najwyraźniej wietnamski portal tinhte.vn, dzieląc się z całym światem jego pierwszymi zdjęciami.

Niestety o całym urządzeniu nie dowiadujemy się zbyt wiele, z wyjątkiem tego, że rozmiarami oraz proporcjami ogólnymi wyraźnie przypomina obecnego lidera rynku tabletów – produkowanego przez Apple iPada. Jeśli model ten wszedłby ostatecznie do produkcji, moglibyśmy spodziewać się więc ekranu o przekątnej około 9,7″-10″ i proporcji zbliżonych do optymalnych 4:3. Urządzenie od momentu premiery byłoby także dostępne w wersji 4G (USA) oraz 3G+ (reszta świata).

Dotychczasowe informacje na temat tabletu BlackBerry PlayBook w wydaniu z ekranem o przekątnej większej niż 7″ mogą sugerować jednak, że powyższe zdjęcia przedstawiają jedynie jeden z wczesnych prototypów, które nigdy nie trafią ostatecznie do sprzedaży. Początkowe plany wprowadzenia na rynek urządzenia o wyglądzie identycznym z mniejszą wersją miały być bowiem zarzucone, a na ich miejsce wprowadzono projekt zupełnie nowego tabletu, którego z poprzednikiem łączy jedynie ekran o przekątnej około 10″.