BlackBerry PlayBook 3G+ od końca sierpnia również w Europie?

Avatar
Piotr Barycki
26.07.2012

Pod koniec tego miesiąca za Oceanem i cztery tygodnie później w Europie – tak jak na razie prezentuje się nieoficjalny grafik globalnej premiery tabletu BlackBerry PlayBook 4G/3G+, który pierwotnie zapowiedziany został… w lutym zeszłego roku.

Po raz kolejny potwierdziły się również wcześniejsze doniesienia o zachowaniu większości parametrów pierwszego wydania, w tym rozmiarów oraz masy urządzenia. Zwiększona zostanie natomiast moc obliczeniowa procesora oraz pojemność dysku flash w jednostce podstawowej (i jedynej w momencie premiery), który pomieści 32GB danych. Niestety, aby pomieścić slot micro-SIM oraz dodatkowy moduł NFC, Research In Motion musiał zdecydować się na zmniejszenie pojemności akumulatora z 5300 mAh do 4800 mAh.

Tablet BlackBerry PlayBook 4G/3G+ będzie pierwszym urządzeniem produkcji RIM, które umożliwi prowadzenie rozmów wideo przez internet bez konieczności łączenia się z siecią WiFi. W przyszłości funkcja ta, dostępna obecnie za pośrednictwem osobnej aplikacji Video Chat, zostanie zintegrowana z komunikatorem BlackBerry (BBM) i pozwoli na komunikację głosową i wideo z użytkownikami telefonów z OS 10.

W przyszłym roku wszystkie tablety RIM zostaną również zaktualizowane do najnowszej wersji oprogramowania, choć nie należy oczekiwać, że będzie to miało miejsce dokładnie w dniu premiery pierwszych telefonów z tym systemem.

Niestety cena urządzenia w Europie nie jest znana, a wcześniejsze przecieki na temat ceny w Kanadzie (550$) nie zostały do tej pory potwierdzone. Nie powinniśmy się jednak spodziewać, że ostateczny koszt zakupu urządzenia bez jakiejkolwiek umowy z operatorem będzie niższy niż około 2300-2400zł. Tablet do sprzedaży w Polsce powinien trafić na przełomie września i października, choć być może będzie to miało miejsce nieco wcześniej, np. w tym samym czasie, co premiera europejska.

via: macberry.de