BlackBerry PlayBook OS 2.0 z certyfikatem FIPS 140-2

Avatar
Piotr Barycki
27.07.2012

Po raz kolejny potwierdzony został dziś najwyższy poziom bezpieczeństwa oferowany przez urządzenia i rozwiązania BlackBerry. Certyfikatu FIPS 140-2 doczekało się bowiem drugie, dostępne na rynku już od kilku miesięcy wydanie BlackBerry PlayBook OS, będące najprawdopodobniej ostatnią dużą aktualizacją przed premierą BlackBerry 10.

Takie samo odznaczenie otrzymał również element BlackBerry Mobile Fusion – BlackBerry Device Service. Nowe rozwiązanie oferowane przez Research In Motion korporacjom ma umożliwić zaawansowane zarządzanie flotą smartfonów i tabletów pracujących pod kontrolą różnych platform mobilnych, zachowując przy tym najlepsze cechy starszych odsłon BlackBerry Enterprise Server połączonych z terminalami BlackBerry. Na chwilę obecną wspierany jest Apple iOS, Google Android oraz BlackBerry PlayBook OS, jednak w przyszłości zaoferowane zostanie wsparcie dla BlackBerry 10 oraz „innych systemów, których zażyczą sobie klienci”.

Certyfikat FIPS 140-2 jest uznawany przez rządy Stanów Zjednoczonych i Kanady i jednocześnie wymagany w ramach Federal Information Security Management Act (FISMA).

BlackBerry PlayBook jest przy tym pierwszym tabletem, który został zatwierdzony do użytku wewnętrznego przez rząd amerykański, kanadyjski oraz australijski, a nad jego wprowadzeniem zastanawiał się nawet rząd rosyjski.

 

via: berryreview