BlackBerry Protect w kolejnych wydaniach PlayBook OS?

Avatar
Piotr Barycki
05.07.2012

Aplikacja BlackBerry Protect, z której korzysta prawdopodobnie większość użytkowników BlackBerry, niestety do tej pory, nawet pomimo tego, że od premiery pierwszego wydania PlayBook OS minął już ponad rok, nie trafiła na tablet produkcji RIM. Wiele wskazuje jednak na to, że sytuacja ta ulegnie w najbliższym czasie zmianie, przynajmniej jeśli chodzi o model z możliwością łączenia się z sieciami 3G.

Aplikacja ta miałby być bowiem dostępna na wszystkich urządzeniach z drugiej generacji tabletów Research In Motion, co potwierdzają niedawno ujawnione informacje związane właśnie z tym modelem. Na szczęście użytkownicy wersji WiFi nie powinni zbytnio obawiać się o brak dostępności tego programu – wszelkie aktualizacje oprogramowania dla obydwu tabletów mają być rozwijane równolegle (aż do BB10 i dalej), w związku z czym prawdopodobnie i oni doczekają się możliwości wykonywania bezprzewodowej kopii zapasowej danych.

Oczywiście możemy zakładać, że tablety pozbawione łączności 3G będą miały do dyspozycji ograniczoną ilość funkcji serwisu Protect, wykluczającą chociażby możliwość zdalnego namierzania urządzenia oraz innych, wymagających do działa stałego połączenia z internetem.

Tablet BlackBerry PlayBook w dwóch wersjach – 4G (LTE) oraz 3G+ powinien trafić na rynki amerykański (LTE) i europejski (3G+) w ciągu najbliższym miesięcy lub nawet tygodni. W porównaniu do jego pierwszej wersji zmianie uległo taktowanie procesora (1,5GHz) oraz dodano moduł odpowiedzialny za łączność NFC.

Więcej informacji na temat BlackBerry Protect można odnaleźć w tym miejscu.

via: n4bb