BlackBerry Screen Reader zaktualizowany ze wsparciem dla nowych funkcji

Avatar
Piotr Barycki
23.07.2012

Research In Motion zaprezentował dziś aktualizację udostępnionej na początku maja aplikacji BlackBerry Screen Reader, ułatwiającej osobom z wadą wzroku korzystanie ze smartfonów BlackBerry. Najnowsze wydanie, choć w dalszym ciągu nie może pochwalić się obsługą języka polskiego, wprowadza kilka ciekawych udogodnień.

Wśród nich znajduje się m.in. wsparcie dla systemowej przeglądarki BlackBerry, pozwalające na odczytywanie treści wczytanej strony internetowej na głos. Oprócz tego wprowadzono m.in. dodatkowe menu pomocy, dostępne bezpośrednio z menu aplikacji i rozbudowaną obsługę skrótów klawiszowych (wcześniej działał tylko w skrzynce odbiorczej, teraz działa również w przeglądarce, SMS i BBM). Rozszerzono także wsparcie dla książki adresowej, w której możemy teraz łatwo odróżnić wiadomości z sieci społecznościowych (Facebook, Twitter) od wiadomości email.

BlackBerry Screen Reader jest teraz także w stanie w momencie połączenia przychodzącego odczytać na głos  nie tylko numer naszego rozmówcy, ale również jego zapisaną w książce adresowej nazwę.

W najnowszym wydaniu zaoferowane zostało wsparcie dla dwóch nowych terminali – BlackBerry 9320 Curve oraz 9220 Curve. Oprócz tego obsługiwane są pozostałe urządzenia z najnowszej serii 93xx – 9350, 9360 i 9370.

Oprócz tego aplikacja oferowała nam od pierwszego wydania m.in.:

  • Wsparcie dla aplikacji systemowych, takich jak skrzynka wiadomości, kalendarz, telefon, etc
  • Konfiguracja odczytywania tekstów (text-to-speech), włącznie z głośnością, szybkością, etc
  • Wsparcie dla skrótów klawiszowych dla łatwiejszego dostępu
  • Przejrzysta dokumentacja dostępna m.in. z poziomu komputerowej przeglądarki WWW

Aplikacja dostępna jest w Polsce, jednak nie wspiera jeszcze języka polskiego, w związku z czym prawdopodobnie nie przyda się zbyt wielu osobom. Program pobrać można ze strony www.blackberry.com/screenreader.

via: blogs.blackberry