BlackBerry z OS 10 i wysuwaną klawiaturą trafią do serii "M"?

Avatar
Piotr Barycki
06.07.2012


Zaledwie kilkanaście dni minęło od chwili, kiedy do sieci dostały się szczegóły na temat dwóch pierwszych modeli z nowych linii BlackBerry – „L” oraz „N”, a już pojawiają się informacje na temat kolejnych. Tym razem nowym dodatkiem do rodziny z BlackBerry 10 miałaby to być seria „M”, łącząca największe zalety obydwu poprzednich.

Urządzenia z tej grupy miałyby bowiem posiadać nie tylko duży ekran dotykowy o niezwykle wysokiej rozdzielczości 1280×720, ale również oferować swoim użytkownikom pełną, wysuwaną z krótszego boku, klawiaturę QWERTY, podobnie jak ma to miejsce chociażby w przypadku serii Torch. Niestety na taki smartfon mielibyśmy – przynajmniej według plotek – poczekać aż do… 2014 roku, bowiem taki rozwój portfolio terminali z BlackBerry 10 Research In Motion planuje dopiero po wprowadzeniu na rynek kolejnych urządzeń z serii „N”, wyposażonych w klawiaturę QWERTY umieszczoną bezpośrednio pod ekranem.

W ten sposób Research In Motion w ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy byłby w stanie niemal w komplecie odbudować swoją obecną ofertę smartfonów z BlackBerry OS 7.0 i 7.1, gdzie modele „L” zastąpiłyby średnio popularne urządzenia z serii Torch i Storm, „N” zastąpiłyby urządzenia Bold oraz Curve, natomiast „M” przejęłyby rolę BlackBerry 9800 i 9810. Biorąc pod uwagę to,z jak dobrym przyjęciem spotkały się dwa ostatnie telefony z tej listy, błędem byłoby ich całkowite wykluczenie, natomiast prawdopodobnie z ich wprowadzeniem nie trzeba się aż tak bardzo spieszyć.

Oczywiście na tym etapie, w przypadku kiedy do przewidywanej premiery jest tak daleko, trudno jest brać jakąkolwiek informację za niepodważalną prawdę, ale jeśli powyższe przecieki okażą się prawdziwe, wypada mimo wszystko zadać tylko jedno pytanie – dlaczego tak późno?

via: n4bb