Czego możemy spodziewać się po aktualizacji Dev Alpha?

Avatar
Piotr Barycki
15.07.2012

Aktualizacja oprogramowania dla BlackBerry 10 Dev Alpha praktycznie na pewno trafi do urządzeń wybranych[1. Tzn. posiadających Dev Alpha] programistów na całym świecie już w przyszłym tygodniu, spełniając swoje obietnice o „milionie możliwości” poprzez dodanie szeregu nowych API. Czego możemy się spodziewać i na co warto się przygotować?

Zgodnie z informacjami krążącymi w ostatnim czasie w sieci, nowe wydanie OS przeznaczonego dla programistów uwzględniać będzie po raz pierwszy API dla nowych map BlackBerry, tworzonych przy współpracy z firmą TomTom. Oprócz tego otwarte zostaną możliwości związane z NFC, Invoke oraz usługami lokalizacyjnymi. Nie wiadomo niestety, czy jest to pełna lista zmian, czy też RIM szykuje dla nas jeszcze inne niespodzianki.

Nie powinniśmy się natomiast spodziewać dodatków w formie jakichkolwiek aplikacji z BlackBerry 10 – to urządzenie nie zostało bowiem przewidziane do testowania programów RIM, a do testowania swoich projektów i nigdy nie będzie w pełni funkcjonalnym telefonem. Na niego będziemy musieli sobie dopiero zasłużyć, tworząc odpowiednio dobre oprogramowanie dla nowej platformy RIM i zgłaszając je do AppWorld przed jego premierą[2. Właśnie w tym ma pomóc Dev Alpha].