Można już przywracać oprogramowanie Dev Alpha, aktualizacja coraz bliżej

Avatar
Piotr Barycki
17.07.2012

Programiści, którzy otrzymali w ramach BlackBerry 10 Jam prototypową wersję deweloperską pierwszego telefonu z BlackBerry 10 i z jakichkolwiek przyczyn zdecydowali się na wykonanie „Czyszczenia bezpieczeństwa”, prawdopodobnie wiedzą, że proces ten skutkuje niestety usunięciem całkiem sporej ilości istotnych elementów systemu (kamera, Android AppPlayer). Dodatkowo, do tej pory nie było możliwości, aby przywrócić urządzenie do faktycznego stanu fabrycznego – pozostawało jedynie czekanie, które na szczęście dziś można uznać za zakończone.

Według najnowszych, potwierdzonych dodatkowo przez Research In Motion informacji, osoby korzystające z BlackBerry Desktop Software w najnowszej wersji beta mogą już przeinstalować pełne oprogramowanie Dev Alpha w wersji 10.0.4.187. Jedyną wadą tego rozwiązania jest fakt, że Desktop Software w takim wydaniu dostępny jest jedynie za pośrednictwem BlackBerry Beta Zone, do którego mieszkańcy Polski nie mogą teoretycznie korzystać.

W przypadku, kiedy jednak posiadamy DS 7.1 i nasze urządzenie wymaga reinstalacji systemu, należy podłączyć telefon do komputera za pośrednictwem USB, poczekać na wykrycie go przez Desktop Software, a następnie zrestartować i z nowego okna wybrać opcję Aktualizuj – Napraw.

Osoby, którym nie spieszy się z taką formą naprawiania swojego Dev Alpha, mogą poczekać jeszcze najwyżej kilka dni na zupełnie nowe wydanie OS dla tego telefonu, wprowadzające przede wszystkim serię nowych API oraz (być może) kilka nowych funkcji. Według RIM, aktualizacja ta ma mieć miejsce ostatecznie jeszcze w tym tygodniu.

via: berryreview/OSBB