Nokia pozywa Research In Motion (po raz kolejny)

Avatar
Piotr Barycki
11.07.2012

Podczas gdy mogłoby  się wydawać, że dwaj niegdysiejsi giganci, obecnie przeżywający jedne z najtrudniejszych chwil w swojej historii, powinni skupić się przede wszystkim na dostarczeniu na rynek jak najlepszych produktów aby zapewnić sobie przyszłość, równie intensywnie zdają się w ich przypadku pracować nie tylko działy techniczne, ale i prawne. Dziś ujawniony został kolejny (a właściwie trzy kolejne) pozew Research In Motion ze strony fińskiego producenta telefonów – Nokii.

 Tym razem wniosek dotyczy jednak zaledwie trzech patentów a nie kilkudziesięciu, jak miało miejsce na początku maja tego roku, kiedy Finowie wzięli sobie na celownik nie tylko producenta BlackBerry, ale również m.in. HTC. Aktualny spór dotyczy technologii zastrzeżonych jako EP1474750EP08040461 oraz EP1148681, dotyczących m.in. metod i systemu przechowywania oraz przenoszenia tagów multimedialnych, a także metod bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania systemowego.

Eksperci podkreślają, że nawet pomimo złej sytuacji Nokii, posiada ona o wiele bogatsze portfolio patentowe, zwłaszcza jeśli chodzi o technologie najbardziej podstawowe i niezbędne do funkcjonowania urządzeń mobilnych, w związku z czym nie ma większych wątpliwości co do tego, że producent BlackBerry będzie musiał ustąpić i przystać na żądania Finów.

via: engadget