Oficjalna aplikacja BlackBerry News dostępna w Polsce

Avatar
Piotr Barycki
27.07.2012

Po (niemal dosłownie) latach oczekiwań, Research In Motion rozszerzył dostępność terytorialną aplikacji BlackBerry News, do listy obsługiwanych krajów dodając również Polskę.

BlackBerry News jest czytnikiem RSS, powstałym w wyniku współpracy z programistami z zakupionego przez Research In Motion w marcu 2010 zespołu Viigo. Ich wcześniejszym projektem był właśnie rozbudowany czytnik, umożliwiający m.in. pobieranie nowości z dowolnie wybranych przez nas kanałów oraz sieci społecznościowych, takich jak np. Twitter.

Ostatecznym efektem tej współpracy okazała się aplikacja BlackBerry News, która choć debiutując na rynku pod koniec 2010 nie zdobyła zbyt wielu fanów, z kolejnymi miesiącami zyskiwała na funkcjonalności, przekonując do siebie coraz większą grupę użytkowników.

Obecnie, oprócz podstawowych możliwości, program oferuje nam chociażby opcję bezprzewodowej synchronizacji przeczytanych i nieprzeczytanych wiadomości pomiędzy tabletem BlackBerry PlayBook i smartfonem BlackBerry z tym samym identyfikatorem BlackBerry ID.

Aplikacja dostępna jest dla urządzeń BlackBerry z systemem operacyjnym BlackBerry 4.6 i nowszymi.

Pobierz