Operatorzy negocjują niższe opłaty za korzystanie z sieci RIM?

Avatar
Piotr Barycki
04.07.2012

Najwięksi amerykańscy oraz kanadyjscy operatorzy, w tym m.in. AT&T oraz Rogers i Bell, mają według najnowszych informacji próbować renegocjować warunki współpracy z Research In Motion, mając przy tym na celu przede wszystkim zmniejszenie opłat za korzystanie z infrastruktury kanadyjskiego producenta BlackBerry.

Obecne koszty ponoszone przez operatorów, miałyby wymuszać na nich wycenianie usług dla użytkowników końcowych na kwoty zbyt wysokie, aby były one w dalszym ciągu atrakcyjne. Nie wiadomo o jakiego rzędu zniżki miałyby toczyć się rozmowy, które podobno są już w całkiem zaawansowanym stadium, w związku z czym szacowanie na chwilę obecną jakichkolwiek ewentualnych strat Research In Motion prawdopodobnie mija się celem. Tym bardziej, że ani producent smartfonów BlackBerry, ani żaden z teoretycznie biorących udział w rozmowach operatorów odmówił jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie. Research In Motion zapowiedział jedynie, że w dalszym ciągu zamierza czerpać korzyści z oferowania sieciom komórkowym dostępu do swoich łącz.

Usługi BlackBerry – BIS oraz BES, świadczone przez operatorów z wykorzystaniem sieci Research In Motion, praktycznie od zawsze były dla firmy źródłem sporych dochodów, nawet w chwili obecnej, kiedy w słabszej sytuacji znajdują się pozostałe oddziały korporacji.

 

via: financialpost