Pierwsze spojrzenie na aplikację do obróbki zdjęć w BlackBerry 10

Avatar
Piotr Barycki
26.07.2012

Zaprezentowane przez Research In Motion podczas BlackBerry World 2012 pierwsze informacje na temat tworzonych m.in. przy współpracy ze Scalado narzędzi do podstawowej (i nawet nieco bardziej zaawansowanej) obróbki fotografii , zrobiły bez wątpienia na wszystkich ogromne wrażenie. Informacje, które dostały się wczoraj do sieci potwierdzają, że aplikacja aparatu i galerii zdjęć w BlackBerry 10 będzie o wiele bardziej rozbudowana niż w poprzednich wersjach oprogramowania systemowego.

Oprócz standardowych już funkcji obracania zdjęć czy zmiany ich wielkości, będziemy mogli je dowolnie przycinać, zmieniać parametry takie jak np. nasycenie kolorów, dodawać filtry, ramki czy tła, a w obsłudze pomoże nam uproszczony do granic możliwości i bardzo intuicyjny interfejs. Wszystko to przy okazji bez konieczności instalacji dodatkowych programów czy ewentualnego wyczekiwania na premierę aplikacji typu Instagram.

Podobnie prezentować będzie się najprawdopodobniej także sytuacja z edycją filmów wideo, gdzie wykorzystane zostaną technologie opracowane m.in. przez należącą do Research In Motion firmę JayCut.

Nie musicie się więc martwić – zmodyfikowane milionem filtrów i efektów zdjęcia Waszych śniadań będą mogły trafić na Twittera od razu po premierze BlackBerry 10.

via: N4BB/crackberry