Plany RIM na 2013 ujawnione – PlayBook 4G i 10" w drodze

Avatar
Piotr Barycki
03.07.2012

Choć do 2013 roku i wyczekiwanej z coraz większą niecierpliwością premiery terminali z BlackBerry 10 w dalszym ciągu bardzo daleko, prawdopodobnie dziś poznaliśmy przynajmniej większość niespodzianek, jakie szykuje dla nas Research In Motion w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy. Oprócz łatwych do przewidzenia produktów, wśród wymienionych modeli znalazło się kilka sporych zaskoczeń.

Nazwy kodowe praktycznie wszystkich terminali i tabletów przewidzianych na 2013 nie powinny być dla nikogo większym zaskoczeniem. Wśród nich znajdują się m.in. Winchester2, London, Nevada, Nashville, Blackforest czy Naples, o których mogliśmy przeczytać już kilka miesięcy temu. Trzy z nich powinny być wszystkim doskonale znane – Winchester2 jest kolejną 7-calową odsłoną tabletu BlackBerry PlayBook, wyposażoną oprócz modułów WiFi i Bluetooth w modem LTE (choć nie wiadomo, czy w takiej formie trafi do Europy), podczas gdy Nevada i London mają być pierwszymi przedstawicielami terminali z serii N (QWERTY + BlackBerry 10) oraz L (ekran dotykowy + BlackBerry 10).

O wiele ciekawszy jest jednak Blackforest, będący wielokrotnie już (przynajmniej według plotek) zarzucanym i wznawianym projektem tabletu BlackBerry PlayBook z ekranem o przekątnej równej około 10″. Tym samym potwierdziłyby się deklaracje przedstawicieli Research In Motion, według których firma ma być w dalszym ciągu chętna do podboju rynku tabletów, nawet w obliczu niezbyt dobrych wyników pierwszego modelu z tej serii. Co ciekawe, na zrzucie ekranu pojawia się wyraźne oznaczenie „128”, mogące oznaczać, że tablet ten trafi do sklepów również w wersji z dyskiem o dwukrotnie większej niż obecne modele pojemności. Niestety jego premiera została przewidziana na bardzo odległy termin – trzeci kwartał przyszłego roku, co oznacza, że będziemy musieli na niego poczekać niemal dosłownie kilkanaście miesięcy.

O wiele wcześniej, bo na przełomie pierwszego i drugiego kwartału, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przewidziana jest aktualizacja PlayBook OS do BlackBerry 10.

Wciąż nierozwiązana pozostaje jednak kwestia dwóch tajemniczych urządzeń, które nie zostały w żaden sposób oznaczone graficznie na liście – Nashville oraz Naples, debiutujących na początku i na końcu trzeciego kwartału przyszłego roku. Jeśli plany te są nadal aktualne i uda się wdrożyć je w życie, możemy spodziewać się do końca przyszłego roku całkiem okazałego portfolio urządzeń RIM wyposażonych w system operacyjny BlackBerry 10.

via: mobilesyrup / źródło: BlackBerry OS