Potwierdza się lista zmian w PlayBook OS 2.1, premiera coraz bliżej

Avatar
Piotr Barycki
25.07.2012

Niemal pewna jest już dokładna lista zmian, które wprowadzone zostaną do PlayBook OS wraz z oficjalną aktualizacją do wersji 2.1. Wśród nich znajdzie się kilka, których zabrakło w dostępnej od kilku tygodni odsłonie beta.

Najważniejsze zmiany zajdą prawdopodobnie w usłudze BlackBerry Bridge, która od teraz pozwoli nam na obsługę z poziomu tabletu nie tylko wiadomości email czy danych PIM, ale również wiadomości tekstowych (SMS). Urządzenie ma też automatycznie przełączać się pomiędzy połączeniem internetowym przez Bridge i WiFi, aby zmniejszyć ewentualne zużycie naszego pakietu danych.

Nieco inny będzie również system samej aktualizacji, która od teraz nie będzie obowiązkowa przy pierwszej konfiguracji, tak samo jak połączenie z siecią WiFi. W ten sposób będziemy mogli skonfigurować nasz nowy tablet wtedy, kiedy będziemy mieli na to ochotę i dopiero później przeprowadzić ewentualne aktualizacje.

Nowości w aplikacji email i PIM ograniczą się do zaoferowania wsparcia dla trybu pionowego oraz poprawy synchronizacji folderów pocztowych synchronizowanych za pośrednictwem Active Sync lub z naszego konta IMAP. Usprawniona zostanie także funkcjonalności aplikacji Print To Go, która od teraz nie będzie wymagała podłączenia do tej samej sieci WiFi z komputerem, z którego chcemy przesłać odpowiednio przygotowane pliki.

Osoby zainteresowane komunikacją nie tylko tekstową, ale również z wykorzystaniem wideo, ucieszą się prawdopodobnie z faktu, że Video Chat w tablecie BlackBerry PlayBook 4G będzie od samego początku wspierał połączenia w ramach sieci bezprzewodowej operatora, nie wymagając połączenia WiFi.

Podobnie jak i w wersji beta, aplikacje z Androida będą teraz w stanie działać w osobnych oknach, w pełni korzystając z możliwości obsługi wielozadaniowości oferowanej przez PlayBook OS. Programistom, którzy planowali przenieść swoje aplikacje z systemu Google na tablet PlayBook, prawdopodobnie przypadnie do gustu fakt wprowadzenia obsługi płatności wewnątrz aplikacji, obsługiwanej za pośrednictwem BlackBery AppWorld oraz umożliwienie obsługi kamery.

Data premiery 2.1 nie jest znana, aczkolwiek możemy zakładać, że zadebiutuje wraz z tabletem BlackBerry PlayBook 4G lub niedługo po nim.

 

via: crackberry