Poynt bankrutuje, aplikacji dla BB10 nie będzie

Avatar
Piotr Barycki
06.07.2012

Twórcy jednej z najpopularniejszych aplikacji dla dotychczasowych edycji BlackBerry OS oraz zapowiadanego od kilku miesięcy wydania dla BlackBerry 10, prawdopodobnie nie zdążą już zadebiutować ze swoim oprogramowaniem wraz z premierą nowej platformy RIM. W dniu dzisiejszym bowiem został przez nich złożony wniosek o upadłość.

Poynt, który nigdy nie zdobył w Polsce wielkiej popularności (głównie ze względu na ograniczenia regionalne), na całym świecie zaskarbił sobie sympatię ponad 15 milionów użytkowników, licząc na to, że do końca tego roku uda mu się powiększyć to grono o kolejne 25 milionów.

Aplikacja, umożliwiająca nam m.in. sprawdzanie pogody dla naszego regionu, wyszukiwanie POI czy nawet rezerwowania miejsc w restauracjach, była wielokrotnie nagradzana oraz przez długi czas zajmowała najwyższe miejsca w rankingach popularności BlackBerry AppWorld. Niestety brak pomysłu na osiągnięcie podobnego sukcesu finansowego doprowadził do tego, że nie doczekamy się ani kolejnych milionów użytkowników, ani rozszerzenia wsparcia dla naszego kraju, ani obsługi terminali z BlackBerry 10.

Oprócz programu dla BlackBerry OS, Poynt posiadał również – jako jeden z pierwszych – dedykowaną aplikację dla tabletu BlackBerry PlayBook.

via: mobilesyrup/n4bb