RIM podaje szczegóły oferty gwarantowanych 10 000$ dla programistów

Avatar
Piotr Barycki
04.07.2012

Podczas wczorajszej konferencji BlackBerry 10 Jam w Warszawie, Research In Motion doprecyzował warunki, jakie musi spełnić programista, który będzie chciał skorzystać z programu gwarantującego mu zarobek 10 000$ w ciągu roku, gdzie w przypadku, kiedy nie uzyskałby takiej sumy, różnicę wypłaci mu bezpośrednio producent BlackBerry.

Warunki są następujące:

  • Program obejmuje jedynie aplikacje tworzone dla systemu BlackBerry 10
  • W programie brać mogą udział jedynie aplikacje zgłoszone przed premierą systemu BlackBerry 10
  • Aplikacja musi uzyskać certyfikat jakości przyznawany przez Research In Motion (szczegóły zostaną podane do publicznej wiadomości w późniejszym terminie)
  • Aplikacja musi w ciągu maksymalnie 12 pierwszych miesięcy od premiery zarobić co najmniej 1000$

Oczywiście nie oznacza to, że koniecznie dziś musimy mieć gotową naszą aplikacje. W dalszym ciągu do premiery pozostało jeszcze sporo czasu, sporo API do dodania i sporo elementów systemu do usprawnienia. Jeśli jednak mamy dobry pomysł na aplikację, odpowiednie umiejętności i ochotę zarobienia 10000$, dlaczego nie zacząć przygotowywać się do pracy już teraz? Inwestycja jest przecież całkowicie pewna, a jeśli Wasz program będzie naprawdę dobrej jakości i przypadnie do gustu użytkownikom, z całą pewnością zarobicie na nim o wiele więcej niż 10 000$.

Powodzenia!