Smartfony z BlackBerry 10 w Europie już w styczniu?

Avatar
Piotr Barycki
03.07.2012

Czekanie, zgodnie z tym co śpiewa Alec Saunders, jest zdecydowanie najtrudniejszym obecnie zadaniem dla wszystkich tych, którzy planują w najbliższym czasie przesiadkę na zupełnie nową platformę RIM. Wszystko stało się nawet jeszcze trudniejsze po ostatniej konferencji Reseach In Motion, kiedy Thorsten Heins ogłosił przesunięcie premiery BlackBerry 10 na pierwszy kwartał przyszłego roku. Okazuje się jednak, że „pierwszy kwartał” nie musi wcale oznaczać marca, a może oznaczać np. początek stycznia.

Jeśli potwierdzą się najnowsze informacje (których z oczywistych powodów nie komentuje RIM), pierwsze terminale z BlackBerry 10 (najprawdopodobniej seria L) trafią do sklepów już na samym początku stycznia i co ciekawe, będą to sklepy… europejskie. Debiut BB10 w pozostałych miejscach świata (np. USA) miałby być opóźniony o około 3-4 tygodnie i planowany jest na początek lutego.

Oczywiście w tym momencie nikt prawdopodobnie nie będzie nawet próbował przekonać wszystkich, że „to już na pewno styczeń”, ale jest to jak na razie termin najdokładniejszy i, co najważniejsze – najbliższy.

via: mashable