TK Discovery, czyli kolejny projekt pierwszego BlackBerry z OS 10

Avatar
Piotr Barycki
18.07.2012

Opóźnienie premiery pierwszych urządzeń z BlackBerry 10 nie tylko nie osłabiło wiary części użytkowników w końcowy sukces całego przedsięwzięcia, ale w niektórych przypadkach zaowocowało nawet wzrostem motywacji związanej z… własnym projektem takiego urządzenia. DigitalHomeBoy, odpowiedzialny m.in. za TK Victory, zaprezentował dziś autorską wizję wyglądu i specyfikacji dotykowego smartfona BlackBerry, który miałby trafić do sklepów w momencie premiery BlackBerry 10[1. Co oczywiście nie będzie miało niestety miejsca].

Urządzenie miałoby zostać wyposażone w pokryty utwardzanym szkłem Gorilla Glass wyświetlacz o przekątnej 4,3″ (1280×720 pikseli), rozciągający się praktycznie na całą szerokość przedniej części telefonu oraz specjalne aktywne części górnej i dolnej ramki, umożliwiające wykonywanie gestów znanych chociażby z tabletu BlackBerry PlayBook. Całość miałaby mieć przy tym wymiary 131mmx66mm i w najgrubszym miejscu mierzyć zaledwie 9,1mm.

Wewnątrz urządzenia oczywiście nie mogłoby zabraknąć najnowszych zdobyczy technologii i standardowych dodatków, takich jak NFC, Bluetooth 4.0, GPS z aGPS, DLNA, LTE, WiFi czy Bluetooth, chronionych przed kurzem i zalaniem przez specjalnie zaprojektowaną obudowę zgodną z międzynarodowymi standardami. Serce smartfonu miałby stanowić czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 3 Kal-Em o taktowaniu 2.2GHz, a najwyższą wydajność w każdej sytuacji gwarantowałaby wielordzeniowa układ graficzny.

Oczywiście wszystko to jest zaledwie wizją (w niektórych momentach nawet mocno przesadzoną[2. Patrz: Integracja z Google Play], ale kto wie – może i takie BlackBerry trafi kiedyś do naszych sklepów?

Więcej informacji na temat projektu można odnaleźć na stronie autora.

 

via: nerdberry