Trzy miliardy pobrań z BlackBerry AppWorld!

Avatar
Piotr Barycki
06.07.2012

Trzy miliardy – dokładnie taką granicę ilości pobrań aplikacji ze swoich zasobów przekroczył dziś oficjalny sklep z aplikacjami dla BlackBerry – AppWorld, w nieco ponad trzy lata od swojego debiutu.

O pobiciu tego rekordu poinformował dziś na swoim blogu Research In Motion, dziękując przy tym niemal 30 000 zarejestrowanych firm i programistów, którzy przyczynili się do rozszerzenia początkowej oferty sklepu do ponad 90 000 aplikacji, kompozycji, gier i książek.

Obecne wyniki dają średnio ponad 2,5 miliona pobrań każdego dnia, przy czym prędkość przekraczania kolejnych granic rośnie w imponującym tempie. Pierwszy miliard zajął aż 786 dni, drugi już tylko 210, a kolejny zaledwie 176.

Dodając do tego fakt, że twórcy aplikacji dla BlackBerry zarabiają na swoich produktach (średnio) najwięcej, a liczba zarejestrowanych użytkowników i deweloperów w dalszym ciągu rośnie, chyba należy przestać trzymać się tezy, że AppWorld jest martwy. Tym bardziej warto się więc postarać o to, aby w zasobach AppWorld znalazła się nasza aplikacja!

via: devblog.blackberry