Tuba.FM dla tabletu BlackBerry PlayBook już dostępna

Avatar
Piotr Barycki
27.07.2012

Użytkownicy tabletu BlackBerry PlayBook otrzymali dziś do dyspozycji kolejną aplikację muzyczną dedykowaną posiadanym przez nich urządzeniom. Tuba.FM oferuje nam możliwość dostępu do spersonalizowanych stacji radia internetowego i odkrywanie nowej muzyki.

Tuba.FM dla tabletu BlackBerry PlayBook umożliwia nam słuchanie dokładnie takiej muzyki,  jaką lubimy, dzięki inteligentnemu algorytmowi doboru utworów. Użytkownik aplikacji ma dostęp do kilkudziesięciu stacji radiowych, nadających najpopularniejsze gatunki muzyczne (np. Rock, Pop, Dance, Hip-Hop, etc) oraz tysięcy stacji z repertuarem dobranym przez innych internautów. Bez konieczności korzystania z komputera możemy także edytować i zakładać własne stacje.

Program oferuje również dostęp do streamingu popularnych stacji radiowych, takich jak Radio Złote przeboje, TOK FM czy Roxy.

Aplikację zaprojektowano od podstaw tak, aby w pełni wykorzystać wszystkie możliwości oferowane przez zaawansowany system BlackBerry PlayBook OS oraz większy ekran tabletu. W rezultacie, i tak już intuicyjny interfejs aplikacji dostępnej dla BlackBerry OS, doczekał się zupełnie odświeżonego wydania, a dzięki wydajnej akceleracji sprzętowej i wysokiej rozdzielczości wyświetlacza, prezentuje się jeszcze lepiej, niż wcześniej.

Tuba.FM została przygotowana przez PROGET na zlecenie Grupy Radiowej Agory, przy współpracy z polskim oddziałem Research In Motion i jest kolejnym dużym projektem, po m.in. GG, Demotywatorach czy wersji aplikacji Tuba.FM dla smartfonów BlackBerry, ukończonym w ostatnich miesiącach przez programistów firmy z Bielska-Białej.

Wbrew pozorom grono użytkowników tabletu BlackBerry PlayBook, głównie dzięki jego ogromnym możliwościom i umiarkowanej cenie, stale rośnie i staje się coraz ważniejszym celem dla programistów – stwierdził Łukasz Czernik, właściciel firmy PROGET – Stworzenie przez nas dedykowanej dla niego aplikacji było sporym wyzwaniem, ale jesteśmy przekonani, że klienci docenią możliwości, jakie zostaną oddane do ich dyspozycji. Jesteśmy też szczególnie dumni z faktu, że jest to jeden z pierwszych – o ile nie pierwszy w ogóle – polskich projektów na taką skalę dla tabletu RIM, których z całą pewnością w najbliższym czasie będzie coraz więcej. Zdobyte przez nas doświadczenie oraz atrakcyjność środowiska programistycznego sprawiają, że możemy z całą pewnością stwierdzić, że to dopiero początek.

Program Tuba.FM dostępny jest bezpłatnie w BlackBerry AppWorld