Wikitude 7.1 trafia do AppWorld

Avatar
Piotr Barycki
26.07.2012

Niecałe dwa miesiące po premierze długo wyczekiwanego wydania aplikacji Wikitude 7.0, jego autorzy zdecydowali się na udostępnienie nowej wersji, oznaczonej numerem 7.1.

Najnowsza odsłona prawdopodobnie najlepszego programu do obsługi tzw. „Rozszerzonej Rzeczywistości” wprowadza przede wszystkim poprawki błędów zaobserwowanych w poprzednich wydaniach oraz optymalizuje jego działanie na wszystkich obsługiwanych terminalach.

Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest Wikitude, krótki fragment naszej recenzji:

Dzięki ogromnej ilości dostępnych serwisów, a także intensywnej pracy społeczności Wikitude (“świat” wikitude.me) możemy nawet w naszych krajowych warunkach odnaleźć całkiem sporą ilość przydatnych informacji. Potrzebujemy hotelu? Nie ma problemu, możemy go znaleźć i zarezerwować z wykorzystaniem Booking, chcemy się wybrać na koncert, a nie wiemy co jest grane w naszej okolicy? Wystarczy aktywować warstwę last.fm i obrócić się dookoła siebie. Obiad, zakupy, wycieczka do centrum handlowego? Qype dostarczy nam odpowiednie informacje. Zwiedzanie? Wikipedia zastąpi nam papierowy przewodnik. A może ktoś w naszej okolicy też ma nowe BlackBerry? Integracja z BBM pomoże nam odnaleźć pozostałych użytkowników BBM (oczywiście trzeba zezwolić na to aplikacji). Umówiliśmy się z kimś na spotkanie, a nie jesteśmy pewni dokładnie gdzie to jest? Wikitude wyznaczy dokładny kierunek “na azymut”, dzięki czemu będzie mogli iść z telefonem przed sobą (oczywiście nie wygląda to najlepiej, ale jest niezwykle skuteczne). A może chcielibyśmy rzucić okiem na obraz z publicznie dostępnych kamer (np. zobaczyć jak buduje się wrocławski stadion)? Wikitude dokładnie pokaże nam gdzie są kamery, z których możemy nieco “popodglądać”.

Należy pamiętać, że aby skorzystać z pełni możliwości Wikitude, należy posiadać telefon wyposażony w cyfrowy kompas oraz akcelerometr, czyli np. BlackBerry 9900 czy 9860. W ostatnim czasie dla tych urządzeń wprowadzone zostało również rozszerzenie przygotowane specjalnie przez TripAdvisor.

Aplikację można pobrać bezpośrednio ze strony producenta lub z BlackBerry AppWorld.