Wszystko co chcecie wiedzieć o BlackBerry 9320 Curve – wystarczy zapytać!

Avatar
Piotr Barycki
10.07.2012

Jak prawdopodobnie część z Was już wie, najnowszy model z serii Curve – 9320, wyposażony m.in. w najnowsze wydanie oprogramowania systemowego 7.1, zawitał w naszej redakcji, aby poddać się kilkutygodniowym testom, po których ostatecznie wyrazimy naszą opinię na temat tego, czy urządzenie to może okazać się naprawdę dobrym zakupem za niewielkie pieniądze, czy też warto jeszcze trochę poczekać z ostateczną decyzją.

Oczywiście pamiętamy o tym, że recenzje przygotowywane są przede wszystkim dla Was, nie dla nas, w związku z czym, jeśli macie jakiekolwiek pytania odnośnie tego modelu, prosimy o zadawanie ich pod tym wpisem. Jeśli da się na nie odpowiedzieć od razu – odpowiemy, jeśli wymagają nieco więcej czasu – odniesiemy się do nich w recenzji. Im więcej tym lepiej!

Dla przypomnienia, kilka informacji na temat telefonu:

Urządzenie o wymiarach 109x60x12 mm i masie zaledwie 103 gram wyposażono w pełną klawiaturę QWERTY, ekran TFT (bez obsługi dotyku) o przekątnej 2,44″ i rozdzielczości 320×240, procesor o taktowaniu 800 MHz oraz 512MB pamięci RAM oraz 512MB pamięci multimedialnej, którą możemy rozszerzyć nawet o 32 GB za pomocą kart pamięci microSD.

Łączność w przypadku BlackBerry 9320 zapewnia wbudowany moduł GSM/GPRS/EDGE/3G do 7,2 Mbps oraz WiFi, pracujące w standardach b/g/n, GPS z funkcją aGPS, Bluetooth 2.1 oraz odbiornik FM, umożliwiający słuchanie radia (niezbędne jest podłączenie słuchawek pełniących funkcję anteny).

Nieco rozczarowani będą miłośnicy fotografii, których na pokładzie 9320 przywita aparat o rozdzielczości 3,2 MPX, wyposażony wprawdzie w diodę doświetlającą, cyfrowy zoom i stabilizację obrazu, jednak pozbawiony mechanizmu automatycznej regulacji ostrości (AutoFocus).

Na szczególną uwagę zasługuje również spory, jak na tego rodzaju urządzenie, akumulator JS-1 o pojemności 1450 mAh, który ma pozwolić na 7 godzin rozmów (w 3G) oraz 18 dni czuwania bez konieczności ponownego ładowania.

Premierę tego modelu zapowiedziały już pierwsze brytyjskie sieci, a jego cena, w przypadku zakupu bez umowy, ma wynieść około 140 funtów.

Więcej informacji na temat BlackBerry 9320 można odnaleźć na dedykowanej mu stronie internetowej.