AppWorld w BlackBerry 10 – aplikacje, gry, muzyka i filmy w jednym miejscu

Avatar
Piotr Barycki
25.09.2012

BlackBerry AppWorld, w porównaniu do największych sklepów z konkurencyjnych platform, takich jak Apple AppStore czy Google Play, oferował nam dość ograniczony asortyment i nie chodzi tu o ilość aplikacji, ale o sam rodzaj produktów. Sklepy z Androida czy iOS można było nazwać platformami dystrybucyjnymi w pełnym tego słowa znaczeniu – nie ograniczały się bowiem wyłącznie do programów czy gier, ale oferowały nam niemal dosłownie wszystko w jednym miejscu, wliczając w to m.in. muzykę, książki czy teledyski lub firmy. Na szczęście AppWorld w BlackBerry 10 powinien nareszcie dojrzeć do swoich czasów.

Najnowsze zdjęcia, których prawdopodobnie w ciągu najbliższych godzin zobaczymy jeszcze więcej, wskazują jednoznacznie na to, że oferta BlackBerry AppWorld zostanie wyraźnie rozszerzona, wchłaniając dwa osobne do tej pory podmioty dostępne na platformę BlackBerry – sklep z muzyką, zarządzany przez 7digital oraz sklep z nagraniami wideo, należący do Rovi.

Oczywiście nie oznacza to, że Research In Motion przejmuje obydwie firmy odpowiedzialne do tej pory za dostarczanie multimediów. Prawdopodobnie po prostu rozwinie dotychczasową współpracę, przenosząc ją na wyższy – co będzie zauważalne przede wszystkim dla użytkowników – poziom.

via:bbin.in