BlackBerry 10 w styczniu lub lutym, ponad dwadzieścia rynków w pierwszym kwartale

Avatar
Piotr Barycki
26.09.2012

Od przyszłego miesiąca rozpoczynają się finalne testy u wybranych operatorów na całym świecie, które – w zależności od operatora – mogą zając od kilku do kilkunastu tygodni. Jeśli urządzenia i system operacyjny BlackBerry 10 uzyskają w nich satysfakcjonujące oceny, praktycznie nic nie będzie stało już na przeszkodzie przed ostatecznym wprowadzeniem ich na rynek. Według przedstawicieli Research In Motion, do końca pierwszego kwartału nowa generacja smartfonów BlackBerry powinna być dostępna na kilkudziesięciu rynkach na całym świecie.

Zróżnicowany czas trwania testów operatorskich jest wymieniany przez Research In Motion jako jeden z głównych powodów, dla których nie da się obecnie podać do publicznej wiadomość dokładnej daty premiery. Głównie od operatorów zależy bowiem czy urządzenia trafią do sklepów już w styczniu czy zanotują niewielkie opóźnienie i zadebiutują w lutym lub np. miesiąc później. Wiele wskazuje jednak na to, że w dalszym ciągu możliwa jest premiera BlackBerry 10 na samym początku przyszłego roku, pod warunkiem oczywiście, że najwięksi dostawcy usług zdążą z testami na czas, a smartfony i system BlackBerry są odpowiednio do tego przygotowane. W marcu lub kwietniu BlackBerry 10 powinno być już jednak dostępne praktycznie na całym świecie.

Do tej pory przedstawiciele Research In Motion spotkali się z ponad 30 operatorami na całym świecie, w tym również w Polsce, a w ciągu najbliższych tygodni lista ta powinna stać się o wiele pokaźniejsza. Niestety, z podobnych do wcześniej wymienionych powodów, nie można mieć pewności kiedy BlackBerry 10 zadebiutuje w naszym kraju. Wspominane wcześniej przez Thorstena Heinsa trzy fazy globalnej premiery nie zostały sprecyzowane na tyle, aby mieć pewność, że Polska znajduje się w pierwszej z nich. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że nawet jeśli nie otrzymamy dostępu do BlackBerry 10 w pierwszej kolejności, przynajmniej nie będziemy musieli czekać na nie zbyt długo w stosunku do światowej daty debiutu.

via: bloomberg