BlackBerry "L" rozebrany na części pierwsze

Avatar
Piotr Barycki
19.09.2012

Debiutanckie urządzenia z BlackBerry 10 nie zostały jeszcze wprawdzie nawet oficjalnie zaprezentowane, a już dostały się w ręce osób, które zdecydowały się na rozebranie nowego smartfonu RIM niemal dosłownie na części pierwsze, ujawniając część tajemnic, które skrywają przed nami.

Według osób, które uzyskały dostęp do urządzenia, wśród jego elementów możemy odnaleźć:

  • Pojemnościowy ekran wykonany w technologii IPS
  • Dwurodzeniowy procesor
  • Dwa kolory obudowy – biały (który wygląda podobno „fantastycznie” i „lepiej niż iPhone 5”) i czarny
  • Przednia kamera, która oferuje możliwość prowadzenia rozmów wideo, w ramach których możemy nie tylko przekazywać obraz z kamery, ale równie obraz wyświetlany na naszym ekranie (tzw. „Team View”)
  • Kamera posiada AF i jest w stanie rejestrować zdjęcia z prędkością 1 zdjęcia na sekundę
  • Moduł odpowiedzialny za łączność NFC

Po raz kolejny potwierdza się również prezentowany już wielokrotnie (choć nadal nieoficjalnie) wygląd zewnętrzny urządzenia oraz rozmiar i umiejscowienie akumulatora urządzenia i złącza na kartę SIM. Oprócz tego nie zabrakło miejsca dla standardowych portów, takich jak microUSB, czy mniej standardowych, takich jak microHDMI.

Z boku smartfonu powinno znaleźć się miejsce dla trzech przycisków – dwóch odpowiedzialnych za regulację głośności oraz jednego, umieszczonego pomiędzy nimi, odpowiedzialnego za aktywację funkcji multimedialnych (Play/Pause) i aktywację przygotowywanego przez RIM asystenta głosowego.

Tylna część, w przeciwieństwie do pokrytego szkłem przodu wykonana ma być z tworzywa sztucznego, w wersji czarnej całkowicie gładkiego, natomiast w wersji białej chropowatego, podobnego do tego z białej odmiany 9900 czy 9810.

Więcej zdjęć i informacji można odnaleźć pod tym adresem.

via: bisvn/crackberry