BlackBerry Peer – najoryginalniejszy dodatek do smartfonu BlackBerry?

Avatar
Piotr Barycki
03.09.2012

Wśród najpopularniejszych dodatków do naszych telefonów prawdopodobnie większość z nas jednym tchem wymieniłaby takie przedmioty jak karty pamięci, pokrowce, folie na ekran czy zestawy słuchawkowe, czyli niemal absolutny standard. Co jednak, gdyby wśród potencjalnych akcesoriów znalazła się… mobilna, miniaturowa kamerka z funkcją m.in. lokalizacji GPS oraz obsługi niektórych aplikacji, przeznaczona przede wszystkim dla młodszych użytkowników? Taki właśnie projekt zaprezentował niedawno Felix Lorsignol i ochrzcił go mianem BlackBerry Peer.

Cały zestaw miałby składać się z dwóch elementów – miniaturowej kamery, określanej jako „smart camera” oraz aplikacji dla smartfonów (i tabletów) BlackBerry. Kamerka miałaby nam pozwolić na rejestrowanie filmów czy zdjęć bez konieczności wyciągania za każdym razem telefonu, jednak jej właściwym odbiorcą miałby być dzieci posiadaczy BlackBerry. Dzięki Peer mieliby oni możliwości m.in. lokalizowania swoich pociech w przypadku np. wakacyjnych wypadów, a dodatkowe rozwiązania, takie jak chociażby wymienne obudowy z emotikonkami znanymi z BBM miałyby zwiększyć atrakcyjność właśnie dla tej grupy wiekowej.

Oficjalnie potwierdzono, że projekt Peer powstał przy współpracy z Research In Motion i zajął jego autorowi około 8 miesięcy. Jego celem było zbadanie potencjalnych rozwiązań, które można zaoferować klientom intensywnie podróżującym po świecie, w tym właśnie z dziećmi.

Co ciekawe, projekt w pewnym sensie opuścił już papierowe szkice. Powyższe zdjęcie potwierdza, że autor rozpoczał już tworzenie bardzo wczesnych prototypów, mających przede wszystkim potwierdzić, że takie rozwiązanie jest technologicznie możliwe do zrealizowania i że w ogóle będzie komukolwiek przydatne. Zgodnie z zapewnieniami twórcy, gotowe jest także oprogramowanie, zarówno dla smartfonów BlackBerry, jak i samego urządzenia BlackBerry Peer, choć nie wiadomo czy w ogóle trafi kiedykolwiek do sprzedaży – całość jest raczej próbą stworzenia czegoś naprawdę oryginalnego i nowatorskiego, niekoniecznie z myślą o produkcie, który miałby zagościć na sklepowych półkach.

via: yankodesign