BlackBerry Personal Audio Speaker – przenośne centrum muzyczne od RIM

Avatar
Piotr Barycki
07.09.2012

Okazuje się, że nowa słuchawka Bluetooth nie jest jedyną niespodzianką w ogólnie pojętych kategoriach „audio”, jaką szykuje dla nas w najbliższym czasie Research In Motion. Do sieci dostały się dziś pierwsze informacje na temat BlackBerry Personal Audio Speaker o roboczej nazwie PS-3, który kontynuować ma ideę BlackBerry Music Gateway, jednak w formie o wiele bardziej mobilnej.

BlackBerry Music Gateway był rozwiązaniem niezwykle ciekawym, jednak pomimo swoich niewielkich rozmiarów i masy, z powodu braku własnego zasilania oraz systemu głośników okazywał się absolutnie nieprzydatny w większości sytuacji poza domem czy biurem. BlackBerry Personal Audio Speaker ma być produktem odrobinę większym, ale za to wyposażonym we własny akumulator oraz własne głośniki, pozwalające na zamienienie naszego telefonu lub tabletu w mini-wieżę nie tylko wtedy, kiedy pod ręką mamy źródło zasilania i zewnętrzne głośniki, ale np. na imprezie czy podczas konferencji.

Całość ma być przy tym na tyle kompaktowa, że bez problemu moglibyśmy przenosić ją np. w torebce, torbie czy plecaku. Uwagę zwracają na siebie jednak przede wszystkim nie wymiary, ale kształt całego dodatku, który miałby nawiązywać do… klipsa. W ten sposób BlackBerry Personal Audio Speaker mógłby być przenoszony np. na pasku od torby, przypinany od pasów bezpieczeństwa lub montowany na osłonie przeciwsłonecznej w aucie w czasie jazdy. W takim układzie mógłby również odgrywać rolę zestawu głośnomówiącego dla naszego telefonu, wykorzystując przy okazji wbudowany mikrofon do przekazywania naszemu rozmówcy naszych wypowiedzi.

BlackBerry Personal Audio Speaker ma być dostępny w sprzedaży od końca tego roku w nieznanej jeszcze cenie, jednak nie powinniśmy się spodziewać, że będzie on kosztował mniej niż 100-130 Euro.

via: macberry.de