BlackBerry PlayBook 3G+ w Europie jeszcze w tym miesiącu?

Avatar
Piotr Barycki
12.09.2012

Długo musieliśmy czekać na wydanie tabletu BlackBerry PlayBook wyposażone w moduł umożliwiający łączność z internetem za pośrednictwem sieci operatorów komórkowych, a jeśli nie mieszkamy w Kanadzie lub nie mamy tam rodziny/znajomych, być może zmuszeni jesteśmy w dalszym ciągu na wyczekiwanie jego debiutu. Sytuacja ta powinna jednak już wkrótce ulec zmianie i przynajmniej w niektórych państwach w Europie urządzenie będzie już normalnie dostępne.

Oczywiście do naszej dyspozycji oddana zostanie europejska odmiana, wyposażona w moduł nie LTE a 3G+, a więc oferująca nieco niższe prędkości pobierania i wysyłania danych, o wiele lepiej odpowiadające możliwościom naszej obecnej infrastruktury sieciowej. Co ciekawe, do dyspozycji mają być dostępne nie tylko wersje 32GB, ale również i mniejsze oraz tańsze odmiany 16GB, których nie zaprezentowano podczas kanadyjskiej premiery. Zabraknie natomiast odmian 64GB.

Oprócz tych zmian w wersji dostępnej na naszym kontynencie nie przewiduje się innych zmian, które zresztą nie byłyby raczej do niczego niezbędne. W rezultacie otrzymamy urządzenie wyglądające niemal identycznie z modelem WiFi, różniące się przede wszystkim odrobinę lepszym procesorem (1,5GHz), modułem NFC oraz oczywiście wejściem na kartę micro-SIM.

Nie wiadomo niestety kiedy urządzenie w tym wydaniu zadebiutuje w Polsce, choć wiadomo, że lokalni operatorzy są zainteresowani jego wprowadzeniem do swoich ofert i w ostatnim czasie przeprowadzali niezbędne testy.

Złe informacje pojawiły się natomiast po raz kolejny na temat 10-calowej odmiany tabletu RIM, która – wbrew niedawnym plotkom – nie jest na razie przygotowywana i ewentualne prace nad nią zostaną rozpoczęte lub wznowione (projekt ten został już co najmniej raz zarzucony) tylko w przypadku, jeśli klienci będą wykazywać ponadprzeciętne zainteresowanie właśnie taką odmianą. Oczywiście, podobnie jak i wszystkie inne plotki, wiadomość tę należy traktować z pewnym dystansem, jednak trudno byłoby się dziwić, jeśli RIM nie uznałby, że produkcja kolejnego tabletu nie jest obecnie tym, na czym należy skupić się w największym stopniu.

via: blackberrybase/nerdberry