BlackBerry PlayBook OS 2.1 jednak wcześniej?

Avatar
Piotr Barycki
18.09.2012

AKTUALIZACJA: Jak podaje strona źródłowa… jednak nie. Czekamy dalej.

Długo wyczekiwana aktualizacja PlayBook OS do oficjalnej wersji 2.1 może być jeszcze bliżej niż początkowo zakładaliśmy. Pierwotnie planowana na 20 września, może trafić do nas nawet o cały dzień wcześniej – dokładnie jutro.

Najnowsze, niestety w dalszym ciągu nieoficjalne informacje potwierdzają, że Research In Motion jest już praktycznie gotowy do udostępnienia PB OS 2.1 wraz z kompletem poprawek, nowości oraz zaktualizowanym wydaniem BlackBerry Bridge dla smartfonów BlackBerry w wersji również oznaczonej jako 2.1. Dodatkowo, po raz pierwszy pojawił się w sieci potencjalny dokładny numer nowego wydania oprogramowania systemowego: 2.1.0.982.

Dla przypomnienia lista prawdopodobnych zmian:

Najważniejsze zmiany zajdą prawdopodobnie w usłudze BlackBerry Bridge, która od teraz pozwoli nam na obsługę z poziomu tabletu nie tylko wiadomości email czy danych PIM, ale również wiadomości tekstowych (SMS). Urządzenie ma też automatycznie przełączać się pomiędzy połączeniem internetowym przez Bridge i WiFi, aby zmniejszyć ewentualne zużycie naszego pakietu danych.

Nieco inny będzie również system samej aktualizacji, która od teraz nie będzie obowiązkowa przy pierwszej konfiguracji, tak samo jak połączenie z siecią WiFi. W ten sposób będziemy mogli skonfigurować nasz nowy tablet wtedy, kiedy będziemy mieli na to ochotę i dopiero później przeprowadzić ewentualne aktualizacje.

Nowości w aplikacji email i PIM ograniczą się do zaoferowania wsparcia dla trybu pionowego oraz poprawy synchronizacji folderów pocztowych synchronizowanych za pośrednictwem Active Sync lub z naszego konta IMAP. Usprawniona zostanie także funkcjonalności aplikacji Print To Go, która od teraz nie będzie wymagała podłączenia do tej samej sieci WiFi z komputerem, z którego chcemy przesłać odpowiednio przygotowane pliki.

Osoby zainteresowane komunikacją nie tylko tekstową, ale również z wykorzystaniem wideo, ucieszą się prawdopodobnie z faktu, że Video Chat w tablecie BlackBerry PlayBook 4G będzie od samego początku wspierał połączenia w ramach sieci bezprzewodowej operatora, nie wymagając połączenia WiFi.

Podobnie jak i w wersji beta, aplikacje z Androida będą teraz w stanie działać w osobnych oknach, w pełni korzystając z możliwości obsługi wielozadaniowości oferowanej przez PlayBook OS. Programistom, którzy planowali przenieść swoje aplikacje z systemu Google na tablet PlayBook, prawdopodobnie przypadnie do gustu fakt wprowadzenia obsługi płatności wewnątrz aplikacji, obsługiwanej za pośrednictwem BlackBery AppWorld oraz umożliwienie obsługi kamery.

Do tego możemy doliczyć także obsługę osobistego szyfrowania dla całej zawartości urządzenia oraz możliwość dokonywania aktywacji OTA w Mobile Fusion.

Jeśli więc posiadacie tablet BlackBerry PlayBook, być może nie będziecie zmuszeni do dużo dłuższego czekania.

 

via: crackberry