BlackBerry z serii "R" już w pierwszej połowie przyszłego roku?

Avatar
Piotr Barycki
23.09.2012

Od dłuższego czasu doskonale wiemy ile nowych smartfonów wprowadzi na rynek Research In Motion w przyszłym roku. Niestety spośród sześciu zapowiedzianych modeli, szczegółowe informacje posiadamy wyłącznie na temat jednego z nich (pierwszy z serii „L”), natomiast na temat pozostałych wszystkie dane są wyłącznie szczątkowe (BlackBerry „N”) lub nie posiadamy ich wcale, nie wiedząc nawet dokładnie, czego możemy się spodziewać. Okazuje się, że wśród serii urządzeń z pełnymi klawiaturami QWERTY jeszcze w 2013 roku powinno znaleźć się coś bardzo przystępnego cenowo – pierwszy model z serii Curve z nowym systemem operacyjnym.

Terminal roboczo przypisany jest obecnie do linii, o której do tej pory nie wspominano – „R”, mającej składać się z następców dotychczasowych urządzeń oznaczonych jako „Curve”, a więc łączących w sobie dobre (choć nie rewelacyjne) parametry z atrakcyjną ceną (w zależności także od segmentu wewnątrz serii). Pierwszy Curve należący do nowej generacji powinien należeć do tzw. „średniej półki”, zarówno jeśli chodzi o możliwości, jak i o cenę, debiutując przy tym kilka miesięcy po urządzeniach z serii L i N (w okolicach połowy roku).

Co ciekawe, urządzenia z serii R nie znalazły się na dotychczas opublikowanych listach prawdopodobnych urządzeń planowanych na najbliższy czas (m.in. London, Liverpool, Nevada, Blackforest, Nashville czy Naples), więc na całkowite potwierdzenie powyższych informacji przyjdzie nam prawdopodobnie poczekać jeszcze co najmniej kilka miesięcy.

Nie wiadomo także, jak wiele wspólnych cech zachowa odświeżona seria Curve w stosunku do swoich poprzedników, tak samo jak wielką niewiadomą pozostaje cena tych urządzeń. Prawdopodobnie wiele danych na ten temat nie zostanie podanych także w czasie inauguracji BlackBerry 10 Jam, podczas której Research In Motion skupi się najprawdopodobniej na serii L oraz (o ile w ogóle) N.

via: Berryreview (Twitter)