Co polski internet sądzi o BlackBerry 10?

Avatar
Piotr Barycki
26.09.2012

Pierwszy, prawdopodobnie najważniejszy dzień konferencji BlackBerry 10 Jam Americas zakończył się już kilka godzin temu, a wraz z nim także i prezentacja wszystkich nowości, którymi Research In Motion chciał z się z nami podzielić na tę chwilę. Oprócz tego, że było to jedno z najistotniejszych wydarzeń w historii RIM, było ono bez wątpienia także jednym z… najprzyjemniejszych, zwłaszcza w obliczu gigantycznej krytyki, z jaką musiał przez ostatnie miesiące zmagać się producent jednych z pierwszych smartfonów. Postanowiliśmy więc rozejrzeć się w naszym lokalnym internecie i sprawdzić, jakie wrażenie wywarła wczorajsza prezentacja na dziennikarzach, blogerach i użytkownikach.

Oto najciekawsze wypowiedzi, które znalazły się w sieci wczoraj lub dziś (uwzględniliśmy także niektóre wrażenia związane z wcześniejszymi przeciekami). Niestety musimy przyznać, że w Polsce prezentacja z BlackBerry Jam albo nie wydała się zbyt wielu osobom zbyt istotna albo planują napisanie o niej w późniejszych godzinach. Albo tygodniach.

(…) RIM proponuje nam całkiem nowe podejście do zasad kierujących nawigowaniem po systemie i mi to odpowiada. Jestem zmęczony ciągłym wciskaniem przycisku „Home”, by zamknąć lub by przełączyć się do innej, pracującej w tle aplikacji. I nie jest to efekt marketingu BlackBerry, lecz moja opinia wypracowana po kilku latach obcowania z wieloma smartfonami.

(…)

Najważniejszą (…) nowością jest (…) nowy sposób interakcji z systemem i to będzie odgrywało najważniejszą rolę w pojedynku z konkurencyjnymi platformami.

– Konrad Kozłowski, Antyweb, „Nadchodzi czwarty gracz. BB10 zapowiada się znakomicie”

Nowy BlackBerry czerpie to co najlepsze z innych systemów, dodając do tego wiele unikalnych rozwiązań Kanadyjczyków.

Świetnym przykładem jest BlackBerry Hub, który rozszerza możliwości starszej skrzynki wiadomości. Oprócz e-maili, wiadomości z BlackBerry Messengera i wiadomości tekstowych, zbiera również powiadomienia systemowe i aktualności z portali społecznościowych, jak Facebook, Twitter i LinkedIn.

– Paweł Żołyniak, Komórkomania, „Pierwsza prezentacja BlackBerry 10

BlackBerry 10 wygląda zachęcająco

– GSMOnline.pl

Całość wygląda na całkiem schludną i przejrzystą, pozostaje nam więc poczekać do pierwszego kwartału 2013 roku

– Błażej Owsiany, StrefaMobile.pl, „Kolejne screeny BlackBerry OS 10 – czy coś nas zaskoczy?

 

jedną z najciekawszych cech ma być nowy interfejs

–  Dawid Kosiński, Spider’s Web, „Blackberry 10 już niebawem. RIM zaprezentował betę

Oraz nieco komentarzy użytkowników (przepraszamy, że nie wylistowaliśmy wszystkich autorów, mamy nadzieję, że nikt nie będzie miał do nas pretensji). Nie uwzględnialiśmy komentarzy z naszych stron i kont w serwisach społecznościowych – tylko „obserwacje”:

– Zapowiada się smakowicie! (Antyweb)

– Nie mogę się doczekać premiery BB10 😉 (Antyweb)

– Super! Bardzo kibicuję RIM. To jest prawdziwa alternatywa dla iOS i Androida (Spider’s Web)

– to Tylko kwestia czasu jak RIM znajdzie wielu wspaniałych klientów (Komórkomania)

– Mam szczerą nadzieję, że chłopakom się uda z tym OSem. Rynek nie może być zdominowany przez tylko dwie platformy, to niezdrowe. (Komórkomania)

– BlackBerry idzie w bardzo w bardzo dobrym kierunku. 🙂 (Twitter)

– Nowa klawiatura powala 🙂 #bb10believe (Twitter)

– BB10 zapowiada się świetnie, te gesty i odblokowywanie ekranu… <3 (Twitter)

– BlackBerry 10 naprawde pozytywnie zaskoczyl. (Twitter)

– OK. BlackBerry10 bardzo mi się podoba. (Twitter)

Oczywiście to nie wszystko, co trafiło do sieci, ale nie chcieliśmy psuć Wam przyjemności z odkrywania. A jaka jest Wasza opinia na temat BlackBerry 10? Porwał Was czy znudził? Zachęcił do odkładania i czekania na premierę pierwszych urządzeń czy przekonał całkowicie do zmiany platformy?