Curve 9320 kontynuuje dobrą passę BlackBerry w Wielkiej Brytanii

Avatar
Piotr Barycki
05.09.2012

Podczas gdy mogłoby się wydawać, że dotychczasowe modele BlackBerry już nigdy i nigdzie nie będą sprzedawać się naprawdę dobrze, najmłodszy przedstawiciel serii Curve zdaje się niemal całkowicie zaprzeczać tej teorii, wspinając się w błyskawicznym tempie na czołowe miejsca w klasyfikacji sprzedanych smartfonów w Wielkiej Brytanii.

Zaprezentowane w połowie maja urządzenie zdołało już na tyle dobrze zadomowić się na brytyjskim rynku, że w rankingach prowadzonych na podstawie sprzedaży oraz popularności wyszukiwania zajmuje wysokie miejsce szóste, wyprzedzając tym samym m.in. wszystkie smartfony z Windows Phone czy np. flagowy model HTC – One X. Curve 9320 nie ma też raczej powodu do wstydu, jeśli chodzi o urządzenia, z którymi musiał przegrać – wśród nich znajduje się m.in. najnowszy do tej pory model Apple – iPhone 4S czy dwa modele Samsunga z serii Galaxy – II oraz III.

Jako główny powód tak dobrego wyniku, autorzy rankingu podają przede wszystkim niezwykle atrakcyjną cenę – zarówno przy zakupie z umową, jak i bez – oraz coraz większą na terenie Wielkiej Brytanii popularność komunikatora BlackBerry (BBM), z którego korzysta głównie młodzież. Wcześniej podobne sukcesy odnosili na tym rynku poprzednicy 9320 – 8520 czy 9300 oraz nieco nowszy 9360.

Niestety w pierwszej dziesiątce zestawienia zabrakło innych modeli produkowanych przez Research In Motion i pozostaje liczyć na to, że przyszłoroczne premiery będą w stanie odmienić ten obraz na dobre.

Obecnie BlackBerry 9320 Curve można także nabyć w Polsce, zarówno bez umowy z operatorem (cena około 1000zł), jak i w ramach dodatku do abonamentu w sieciach Orange oraz T-Mobile. Jeśli jesteśmy gotowi zrezygnować z 3G, dobrym rozwiązaniem może okazać się wyraźnie tańszy model 9220 Curve, dostępny chociażby w sieci Play.

 

via: gomonews